Tisztelt Projekt Partnerek, Szakértők, Támogatók és Résztvevők!
Ezúton szeretnénk mindenkinek megköszönni az áldozatos munkáját, kiemelkedő tudásuk és tapasztalataik megosztását, valamint együttműködő segítéségét, azoknak, akik bármilyen formában hozzájárultak a projekt sikeres zárásához. Az adminisztrációs feladatok még zajlanak, azonban a szakmai tevékenységeink a projekt keretében a fenntartási kötelezettségekre vonatkozó előírásokra mérséklődik.
Szeretnénk kifejezni hálánkat mindenkinek, aki segítette a munkánkat és az Alapítványt a projekt keretein belül vagy azon túl. Bízunk benne, hogy a közös munkánkat a lefektetett jövőképünkkel összhangban és annak mentén a jövőben folytatni tudjuk! További sok sikert és eredményes munkát kívnunk mindenkinek!
Hálás köszönettel,
Esély Szociális Alapítvány
Bejegyzést szerkesztette: Esély Szociális Alapítvány
bejegyzés sorszám: 100
2020.04.25.
A projekt fizikai zárását követően ismételten át kell tekintenünk a pályázatunkhoz kapcsolódó fenntartási kötelezettségeinket,melyek az alábbiak: "A támogatást igénylő vállalja, hogy az alábbi tevékenységeket a projekt megvalósítás befejezésétől számított 3 évig folytatja
- nyilvános on-line hozzáférést biztosít a projekt keretében megvalósult kutatásról készült zárójelentéshez;
- a projekt során létrejött szakmai együttműködéseket fenntartja,
A kialakított együttműködések aktív jellegét igazolni szükséges egy fél évre vagy annál hosszabb időre készített közös munkaterv formájában, melyben be kell mutatni a fenntartási időszakra vonatkozó terveiket. A program befejezését követő 6 hónappal a szervezetek közötti aktív együttműködések számáról a projektgazda beszámolót nyújt be a Támogató részére.
A beszámoló tartalma a fenntartási időszakra vagy annál hosszabb időre készített közös munkaterv féléves megvalósításának bemutatása.
A munkatervben és a beszámolóban kötelező bemutatni a fenntartási időszakra vonatkozó együttműködés célját, tervezett és megvalósult a tevékenységeket, az ütemezést, a kapcsolattartás gyakoriságát és az együttműködés eredményéről szóló információkat."
A fentiek alapján kérjük a T. Partnereinket, hogy segítsék továbbra is a projektünk zárását, valamint a fenntartási kötelzettségeink teljesítését.
Bejegyzést szerkesztette: Esély Szociális Alapítvány
bejegyzés sorszám: 099
2020.04.24.
A mai nappal az alábbi értesítés érkezett:
"Tisztelt Kedvezményezett!
A nyilvánosság biztosítása továbbra is kiemelten fontos minden uniós és hazai forrásból
megvalósuló projekt esetében. A COVID-19 vírus okozta veszélyhelyzetben a tájékoztatási
kötelezettségekhez kapcsolódó tevékenységek nehézségekbe ütköznek, azonban a jelenlegi
helyzet nem okozhat fennakadást a megvalósításban. Ennek érdekében az alábbi átmeneti
intézkedések segítik a Kedvezményezettek munkáját.
I; Ha a projekt lezárásához már csak a Sajtónyilvános ünnepélyes projektátadó, vagy egyéb
„KTK 2020” szerinti rendezvény lebonyolítása hiányzik, azaz minden más tevékenység
megvalósul(t)
Az Irányító Hatóság eltekint az esemény megtartásának kötelezettségétől a
veszélyhelyzet miatt. Ezen a költségsoron költség nem számolható el. Ezen költség más
költséghelyre nem csoportosítható át.
VAGY a Kedvezményezett döntése szerint, amennyiben erre az adott felhívás lehetőséget ad
A rendezvényre tervezett összeg átcsoportosítható médiavásárlásra a „KTK 2020” szabályai szerint. (A kommunikációs terv módosítása és az Irányító Hatóság jóváhagyás szükséges)
II; Ha a kialakult veszélyhelyzet miatt a projekt meghosszabbítása szükséges (98/2020. (IV. 10.) Korm. rendelet 8. § szerint)
A Sajtónyilvános ünnepélyes projektátadó, vagy egyéb „KTK 2020”szerinti rendezvény is elhalasztható a fenti kormányrendeletben foglaltakkal összhangban. Értelemszerűen, ha a 98/2020. (IV. 10.) Korm. rendeletben engedélyezett 3 hónap letelte után a veszélyhelyzet továbbra is fennáll, akkor a „KTK 2020” szerinti rendezvények is tovább halaszthatóak a 98/2020. (IV. 10.) Korm. rendelet 9. § szerint.
2
Ha a 98/2020. (IV. 10.) Korm. rendelet 8. § szerint meghosszabbított projekt befejeződik a veszélyhelyzet ideje alatt, azaz a projekt lezárásához már csak a Sajtónyilvános ünnepélyes projektátadó, vagy egyéb „KTK 2020” szerinti rendezvény hiányzik úgy, a I. pontban megfogalmazottak az irányadóak.
Tisztelettel:
Perényi Zsigmond
európai uniós fejlesztésekért felelős
államtitkár
sk."
Bejegyzést szerkesztette: Esély Szociális Alapítvány
bejegyzés sorszám: 098
2020.04.22.
A mai nappal az alábbi értesítés érkezett:
"Tisztelt Címzett!
A koronavírus-járvány okozta veszélyhelyzetre tekintettel automatikusan meghosszabbításra kerülnek az Ön projektjét érintő főbb teljesítési határidők. Amennyiben NEM szeretne élni ezzel a lehetőséggel, akkor jelen üzenet érkezésétől számított 7 napon belül kattintson az alábbi gombra.
Amennyiben nem nyilatkozik, az informatikai rendszerben a dátumok meghosszabbítása a nyilatkozatra rendelkezésre álló határidő lejártát követő néhány napon belül megtörténik.
A meghosszabbítás a még beszámolóval nem érintett összes mérföldkő tervezett időpontjára, illetve a projekt fizikai befejezésének határidejére vonatkozik, amennyiben azok 2020.03.11-e utániak."
Tekintettel a projekt eredményeire és a folyamatos adminisztrációs munkára, Alapítványunk nem kíván élni a hosszabbítás lehetőségével.
Bejegyzést szerkesztette: Esély Szociális Alapítvány
bejegyzés sorszám: 097
2020.04.17.
A projekt fizikai zárásának időpontjában áttekintjuk az projekt megvalósítása során elért műszaki-szakmai eredményeinket:
1. Eredmény leírása:
A partnerség keretében együttműködés megvalósítása: Évente 6 alkalommal műhelymunka, 4 alkalommal a projekt költségvetéséből programterületen megvalósuló hazai tanulmányút vagy más forrásból megvalósuló külföldi tanulmányút szervezése és lebonyolítása az együttműködő partnerek részvételével.
2. Eredmény leírása:
A partnerség keretében kutatás megvalósítása: A projekt keretében nemzetközi együttműködésben megvalósított összehasonlító kutatás, minimum 100-100 fős célcsoport körében minimum két választott szakmai együttműködésbe bevont uniós országból.
3. Eredmény leírása:
A projekt keretében szervezett tanulmányúton résztvevő hazai szakemberek: A projekt keretében szervezett a projekt költségvetéséből programterületen megvalósuló hazai tanulmányúton vagy más forrásból megvalósuló külföldi tanulmányúton részvevő hazai szakemberek (egy személy több alkalommal is részt vehet, de egyszer lehet számításba venni)
4. Eredmény leírása:
A projektbe bevont külföldi partnerek: Azon külföldi országbeli partner szervezetek/intézmények, ahonnan érkeznek szakértők.
5. Eredmény leírása:
Módszertani összegzés és ajánlások kidolgozása: A projekt keretében megvalósult együttműködés módszertani és szakmai összegzése (on-line kötelező, könyv alakban nem kötelező, de választható), szakmai ajánlások megfogalmazása legalább 120.000 karakter terjedelemben.
Bejegyzést szerkesztette: Esély Szociális Alapítvány
bejegyzés sorszám: 096
2020.04.04.
ELÉRTÜK AZ ÖTÖDIK MÉRFÖLDKÖVET
A benyújtásra kerülő 5. számú elszámolás és szakmai beszámoló az 5. mérföldkőhöz kapcsolódik, amely egyben a projekt utolsó mérföldköve és annak fizikai zárását tükrözi. Az aktuális mérföldkő az alábbi adatokkal rendelkezik:
Mérföldkő sorszáma : 5
Mérföldkő elérésének tervezett dátuma: 2020.03.31
Mérföldkő megnevezése: 5. mérföldkő
Felhasználni tervezett támogatás összege: 9 510 000 ,-Ft
Megvalósítani tervezett eredmény leírása : 3 db műhelymunka, 2 db tanulmányút legalább 5-5 hazai szakember részvételével, 1 db összehasonlító kutatás 100-100 fős célcsoport körében, legalább 120 000 karakter kutatási zárójelentés elkészítése, továbbá 1 db legalább 120 000 karakter terjedelemben szakmai kiadvány elkészítése, az elszámolható költségek legalább 90 %-ról kifizetési igénylés benyújtása.
Bejegyzést szerkesztette: Esély Szociális Alapítvány
bejegyzés sorszám: 095
2020.04.03.
A projekt fizikai zárásával az alábbi monitoring mutatókat teljesítettük és törekszünk azok fenntartására:
- A program befejezését követő 6 hónappal a szervezetek közötti aktív együttműködések száma:
Bázisérték dátuma: 2020.03.31.
Cél dátuma: 2020.06.14.
Cél változás: 1
Cél összváltozás: 1
Cél kumulált: 1
-Társadalmi innovációt és transznacionális együttműködést célzó projektek száma
Cél dátuma: 2018.12.31.
Cél változás: 1
Cél összváltozás: 1
Cél kumulált: 1
- Társadalmi innovációt és transznacionális együttműködést célzó projektek száma
Cél dátuma: 2020.03.31.
Cél változás: 0
Cél összváltozás: 1
Cél kumulált: 1
Bejegyzést szerkesztette: Esély Szociális Alapítvány
ejegyzés sorszám: 094
2020.04.02.
Az 5. számú elszámolás előkészítésével egyidejűleg folyamatban van az 5. számú, egyben záró szakmai beszámoló elkészítése. A benyújtásai határidő a korábban említett intézkedések következtében meghosszabbításra került, így azt 2020.09.28-ig kell benyújtanunk. A vonatkozó, aktuális előírásokat a projektmenedzsment tagjai áttekintették és annak megfelelően elkezdték a záróbeszámoló előkészítését.
Az adminisztrációs feladatok ellátása folyamatos a jelenlegi helyzetben is, így a meghosszabbított benyújtási határidőt megelőzően kívánjuk teljesíteni a projekt záró szakmai beszámolójával kapcsolatos kötelezettségeinket. Annak rögzítését megkezdtük az EPTK felületen is, várhatóan egy hónapon belül elkészítjük és benyújtjuk.
Bejegyzést szerkesztette: Esély Szociális Alapítvány
ejegyzés sorszám: 093
2020.04.01.
A 2014-2020 programozási időszakban az egyes európai uniós alapokból származó támogatások felhasználásának rendjéről szóló 272/2014. (XI. 5.) Korm. rendelet a következőképpen deklarálja a kifizetési igénylést:
"kifizetési igénylés: a kifizetési kérelem, záró kifizetési igénylés esetén az utolsó mérföldkőhöz kapcsolódó szakmai beszámoló, valamint a pénzügyi és szakmai előrehaladást igazoló, a támogatási szerződésben meghatározott dokumentumok összessége". A kifizetési kérelmekre, elszámolásokra vonatkozó előírásokat a projektmenedzsment tagjai áttekintették és annak megfelelően elkezdték a záróelszámolás előkészítését.
Az alábbi költségtételek elszámolását tervezzük:
- Flat rate elszámoló bizonylat,
- Kis támogatás tartalmú számlaösszesítő,
- 3 db műhelymunka, konzultáció, valamint 2 db tanulmányút megszervezésével kapcsolatos költségek,
- Szakmai vezető és a szakmai megvalósító munkabérei, valamint az azokat terhelő járulékok.
- Utazási és kiküldetési költség összesítő
- Egyéb, záráshoz kapcsolód költségek
Bejegyzést szerkesztette: Esély Szociális Alapítvány
bejegyzés sorszám: 092
2020.04.01.
Az alábbi tájékoztatást kaptuk az átmeneti intézkedésekkel kapcsolatban:
"Tisztelt Kedvezményezett!
A koronavírus-járvány okozta veszélyhelyzet megnehezíti a projektek végrehajtását, sok
esetben a támogatási szerződésben vállalt kötelezettségek nem teljesíthetőek. Az Innovációs és
Technológiai Minisztérium a projektek megvalósításának segítése érdekében komplex
intézkedéscsomagot dolgozott ki, amely átmeneti könnyített szabályozást vezet be a határidők,
az indikátorok és a pénzügyi elszámolások teljesítésében, ezzel összhangban kezeli a
támogatási szerződések módosításának és az ügyintézés menetét.
Az alábbi intézkedések a mai naptól hatályosak.
Határidők teljesítésének átmeneti szabályai
három hónappal automatikusan meghosszabbítjuk a támogatási szerződések véghatáridejét
három hónappal automatikusan meghosszabbítjuk az előleg elszámolási határidőket
három hónappal automatikusan meghosszabbítjuk a projekt mérföldköveinek határidejét
a hiánypótlás teljesítésére, a tisztázó kérdés megválaszolására a jogszabály által lehetséges leghosszabb határidőt állapítja meg az irányító hatóság
a támogatási szerződés megkötéséhez szükséges feltételek teljesítésére nyitva álló határidőt a jogszabály által lehetséges leghosszabb határidőben állapítja meg az irányító hatóság
helyszíni ellenőrzésekre nem kerül sor a kihirdetett veszélyhelyzet fennállásának időtartama alatt, a veszélyhelyzet miatt elmaradt helyszíni ellenőrzéseket a veszélyhelyzet megszűnését követő 1 éven belül pótolni szükséges (a helyszíni ellenőrzést kiváltó digitális, vagy online módon történő ellenőrzésre sor kerülhet)
jogszabály által előírt engedélyezési eljáráshoz kötött cselekmények esetén (pl.: építési engedély, használatbavételi engedély) elegendő az eljárás megindításának igazolása, nem kell a jogerős engedély az érintett támogatási folyamat végrehajtásához (pl.: kifizetéshez). Természetesen ezeket a dokumentumokat a későbbiekben majd be kell nyújtani.
azon esetekben, ahol a veszélyhelyzet meghirdetése előtt lejárt határidő volt (pl. hiánypótlás nem került benyújtásra) nem alkalmazzuk a rendkívüli szabályokat.
2 Támogatási szerződés módosításának és teljesítésnek átmeneti szabályai
Nem kerül sor automatikusan a módosítások, bejelentések elfogadására, szükséges a járványügyi veszélyhelyzettel kapcsolatos ok-okozati viszony megléte és annak alátámasztása, de a módosítások indokolt esetben az alábbi könnyítésekkel működhetnek a veszélyhelyzet idején.
az Irányító Hatóságok vagy a kifizető ügynökség a biztosítékcsere vagy annak elmaradása esetén az elállást, mint szankciót csak a legszükségesebb esetben alkalmazzák
támogatási szerződések módosítása egyszerűsített módon történik (pl.: kevesebb alátámasztás, rugalmasabb átcsoportosítás)
ha a projekt egy vagy több, a felhívásban meghatározott, önállóan támogatható eleme már megvalósult, és önállóan is működőképes, a projekt a befejezés előtt a támogatás arányos csökkentésével lezárható
ha a kedvezményezetti mulasztások igazolható módon a veszélyhelyzet
következményei, akkor a kedvezményezettre hátrányos jogkövetkezményt (pl.: elállást) nem indokolt érvényesíteni
ha az átalakulás vagy a projekt átruházásának indoka a veszélyhelyzet kihirdetése és az ezzel okozott hátrányos következmények enyhítése, akkor az összes releváns körülmény mérlegelése alapján indokolt, hogy a változtatást az Irányító Hatóság, kifizető ügynökség támogassa.
Indikátorok és egyéb mutatók elszámolásának átmeneti szabályai
a veszélyhelyzet időtartama alatt a kedvezményezettnek a fenntartási időszak során a foglalkoztatotti bázislétszámot, vagy továbbfoglalkoztatást nem kell fenntartania, kivéve ahol a támogatás kifejezetten a munkahelyek megtartására irányult
ha egy uniós indikátor a veszélyhelyzet miatt nem éri el a támogatási szerződésben meghatározott érték 75%-át, és határidő hosszabbítás sem ésszerű, a kedvezményezettel a támogatás arányos része elszámolható
a nem uniós elváráshoz köthető indikátorok alkalmazása eltörölhető
fenntartási időszakban nettó árbevétel növekedés, személyi jellegű ráfordítások növekedése, saját tőke növekedés, üzemi szintű eredmény növekedés monitoring mutatók elmaradása esetén a szankció mértékének meghatározásakor az Irányító Hatóság figyelembe veszi a veszélyhelyzet projektre gyakorolt hatását Pénzügyi és elszámolási szabályok átmeneti változása
a támogatási előleg általános mértéke 25%-ról 50%-ra emelkedik azon ágazatok (pl. turizmus, egyes szolgáltatási szektorok) esetén, amelyeket leginkább érint a veszélyhelyzet, összhangban a kormányzati intézkedésekben bejelentett célcsoporttal.
a veszélyhelyzet időtartalmára az elszámolások benyújtásához elegendő a számla, a kifizetést igazoló bankkivonat és a vállalkozói szerződés (vagy jogalap igazolás), az ebben az időszakban kért alátámasztó dokumentumoknak a helyszínen rendelkezésre kell állniuk és az Irányító Hatóság, kifizető ügynökség bármikor bekérheti azokat
3 a veszélyhelyzet fennállása alatt a hitelben részesülő adós a hitelszerződésből eredő tőke-, illetve kamatfizetési kötelezettsége teljesítésére fizetési haladékot kap
ha egy rendezvény, workshop, stb. a koronavírus veszélyhelyzeti intézkedéseivel közvetlen összefüggésben elmarad, azt vis maior esetnek kell minősíteni, amennyiben a költségeket nem fedezi biztosítás vagy nem lehet visszafizettetni más módon
a beszámoló elutasítása esetén az Irányító Hatóságok mérlegelhetik a támogatás folyósításának felfüggesztését, azaz nem kötelező ezt a szankciót alkalmazni
irányító hatóság veszélyhelyzet ideje alatt új követelések végrehajtást nem indítja el, adók módjára történő behajtását nem kezdeményezi, biztosítékokat nem érvényesíti, a folyamatban lévő követelések végrehajtását felfüggeszti
az uniós szabályokkal összhangban új, átmeneti támogatás kerül kialakítása vállalkozásonként (főszabályként 800 ezer euró támogatás nyújtható). A mezőgazdasági és a halászati ágazat vállalkozásaira alacsonyabb keret (100 ezer és 120 ezer euró) vonatkozik. Ezt a rendkívüli keretet nem csökkenti a már igénybe vett de minimis támogatást.
Személyes, postai ügyintézés
postai vagy személyes úton történő ügyintézés helyett az IT rendszerben kialakított eposta szolgáltatással is teljesíthető a szükséges dokumentumok benyújtása azzal, hogy a veszélyhelyzet megszűnését követően az egyes eljárásrendi cselekményeket teljesíteni kell, a vidékfejlesztési programok esetében természetesen az ügyfélkapu használata meg fennmarad.
Természetesen a kedvezményezett joga, hogy az átmeneti hosszabbítási vagy könnyítési lehetőségekkel ne éljen, minden esetben a pályázó hatásköre, hogy saját projektjének végrehajtása szempontjából a számára legmegfelelőbb megoldást válassza. Az Irányító Hatóságok automatikusan a fenti intézkedéseknek megfelelően járnak el, kivéve, ha a kedvezményezett ezzel ellentétes tartalmú kéréséről kapnak értesítést.
Budapest, 2020.03.30.
Tisztelettel:
Perényi Zsigmond
európai uniós fejlesztésekért felelős
államtitkár
sk."
Bejegyzést szerkesztette: Esély Szociális Alapítvány
bejegyzés sorszám: 091
2020.03.31.
Módosítási igényt nyújtottunk be az alábbiak tartalommal:
"III. Szakmai tevékenységhez kapcsolódó szolgáltatások költségeire vonatkozó változások
A. Kutatás tervezésének, megvalósításának költségsor módosítása:
A piaci ár igazolásához szükséges eljárás lefolytatása során a nyertes ajánlattevő ajánlata alacsonyabb, mint a jelen költség soron tervezett összeg. A fennmaradó összeg átcsoportosítását kérelmezzük a „Szakmai tevékenységhez kapcsolódó szolgáltatások költségei” költség soron belül.
B. Honlap fejlesztés költségsor módosítása:
A piaci ár igazolásához szükséges eljárás lefolytatása során a nyertes ajánlattevő ajánlata alacsonyabb, mint a jelen költség soron tervezett összeg. A fennmaradó összeg átcsoportosítását kérelmezzük a „Szakmai tevékenységhez kapcsolódó szolgáltatások költségei” költség soron belül.
C. Zárókonferenciára vonatkozó költségek módosítása:
A 40/2020. (III. 11.) Korm. rendeletre, valamint a 46//2020 (IIII.16.) Korm. rendeletre tekintettel a záró konferenciánk nem szervezhető meg 2020.03.31.-ig. A záró konferencia szervezésére tervezett kiadás összegét a „Szakmai tevékenységhez kapcsolódó szolgáltatások költségei” költség soron belül a "Szakmai anyagok fordításának költségei" költségvetési sorra kívánunk átcsoportosítani.
D. Szakmai anyagok fordításának költség módosítás:
Az eredeti projekt költségvetésünkben egyéb szakértői szolgáltatás soron eredetileg bruttó 330.000 Ft összeg került beállításra idegen nyelvű fordításként a projekt végén keletkező ún. vezetői összefoglaló vonatkozásában.
A projekt megvalósítása során az eredetileg betervezett tevékenységen felül, további fordítási és tolmácsolási szolgáltatásokat kellett igénybe venni:
a műhelymunkák és tanulmányutakon a külföldi szakemberek részvétele miatt tolmácsolás költségünk keletkezett, valamint a kutatás megvalósításához szükséges kérdőívek idegen nyelvű fordítása is szükséges volt.
A fentebb részletezett „Szakmai tevékenységhez kapcsolódó szolgáltatások költségei” költségsoron belül keletkezett megtakarításokat az EFOP-5.2.2-17 Felhívás 5.5.3. pontja szerint elszámolni kívánjuk a tolmácsolás és fordítás miatt keletkezett költségeinket.
A költségátcsoportosítás fent felsorolt részleteit az 1. sz. mellékelt „Honnan-hova” táblázat tartalmazza.
A projekt hosszabbítás időszakában merültek fel, és kerültek kiszámlázásra:
- a honlapfejlesztés teljeskörű elvégzése - a képzések megtartását követően - annak a dokumentációjának és az arról szóló beszámolónak a honlapra feltöltésével teljesítette feladatát a megvalósító szervezet,
- a projekt szakmai megvalósításának lezárását (beleértve a még megtartható képzések megvalósítását is) követően készülhetett el a szakmai megvalósításhoz kapcsolódó vezetői összefoglaló, és ezt követően kerülhetett sor annak több nyelvre történő lefordítására,
- a fordítás, tolmácsolás költségeit is a projekt végén, a zárórendezvényt követően számlázhatta volna a megvalósító szervezet eredetileg, melyre irányulóan az eredeti megbízási szerződés módosítása vált szükségessé.
Fenitek tükrében kérem ezen számlák elszámolhatóságának elfogadását, az ehhez kapcsolódó módosítási igényünk elfogadását.
Kérjük a projekt zárására tekintettel, valamint a járványügyi helyzetet figyelembe véve, a munkabérrel, a programok piaci árával kapcsolatos 11. számú módosítási igényt elfogadni szíveskedjenek! "
Bejegyzést szerkesztette: Esély Szociális Alapítvány
bejegyzés sorszám: 090
2020.03.30.
Módosítási igényt nyújtottunk be az alábbiak tartalommal:
II. Szakmai megvalósításban közreműködő munkatársak költségeire vonatkozó módosítások
A. Szakmai megvalósítók munkabért terhelő járulék változásai:
A projekt megvalósítási időszakában a szociális hozzájárulási adó mértéke folyamatosan változott, ezért a költségvetési táblázat „Foglalkoztatást terhelő adók, járulékok” költség elemeinek korrekciója szükséges, a 2017. és 2018. évben a szociális hozzájárulási adó mértékének változása, 22%-ról a 19,5%-ra, valamint 2019. július 01.-től 17,5 %-ra csökkent. A fennmaradó összeg átcsoportosítása szükséges a „Szakmai megvalósításban közreműködő munkatársak költségei” költség soron belül.
B. Szakmai vezető munkabér elszámolásának változásai:
A szakmai megvalósításban közreműködő munkatársak közül a felhívás 3.4.1.1 pontnak való megfelelés érdekében a szakmai vezető személyének foglalkoztatását bérezéssel 2020. március 31. napjáig fenntartjuk.
A szakmai megvalósításban közreműködő munkatársak munkabért terhelő járulék megtakarítás során keletkezett tartalékot a hosszabbítás utáni szakmai vezető munkabérének és járulékainak költségeinek egy részét kívánjuk elszámolni, a keletkezett tartalék összegéig. A fennmaradó költség az Esély Szociális Alapítvány önerőből fedezi.
C. Szakmai megvalósító munkabér elszámolásának változásai:
A projekt életútja során a szervezet munkatársainak személyi összetételében változások történtek, melyek jelen projekt szakmai megvalósítóját is érinti a következők szerint:
- 2018.02.01.- 2019.04.14. Kiri Henriett munkaszerződéssel
- 2019.04.15.-2019.05.15 Csehó Edit munkaszerződéssel
- 2019.06.15.-2019.12.15. Faggyas Adrienn megbízási szerződés
Szakmai megvalósító személy pozícióját egy hónapban nem tudtuk betölteni, így a tervezett 24 hónap helyett csak 23 hónapra vonatkozóan kívánjuk elszámolni a szakmai megvalósító munkabér és járulék költségét. A fennmaradó összeg átcsoportosítása szükséges a „Szakmai megvalósításban közreműködő munkatársak költségei” költség soron belül.
1. sz. mellékletként készítettünk egy táblázatot a Szakmai megvalósító személyi jellegű költségeink kimutatása céljából.
A korábbiakban Helyettes Államtitkár Úrral folytatott személyes egyeztetésünk szerint a személyi jellegű költségvetési soron fennmaradó maradvány terhére – másik sorokról való átcsoportosítás nélkül - a személyi jellegű költségek a projekthosszabbítás időszakára is elszámolhatóak, így kérjük ennek szíves elfogadását!
Bejegyzést szerkesztette: Esély Szociális Alapítvány
bejegyzés sorszám: 089
2020.03.30.
Módosítási igényt nyújtottunk be az alábbiak tartalommal:
"I. Járványügyi helyzetre miatt kialakult változások:
Az Esély Szociális Alapítvány a 2020. február 28.-án kelt támogatói okirat szerint ütemezte a projekt szakmai megvalósítását, mely értelmében 2020 március 31-ig az alábbi tervezett programokat kívántuk megvalósítani:
- 3* 1 napos kompetenciafejlesztő tréning 2020. március 25-26-27.,
- 100 fő zárókonferenciát 2020. március 27-én terveztük megvalósítani.
A Kormány által kihirdetett 41/2020. (III.11.) Korm. rendelet, valamint a 46/2020 (IIII.16.) Korm. rendelet értelmében az Esély Szociális Alapítvány nem tudja március 31. napjáig megvalósítani a fent megnevezett programokat az ütemezett időpontokban, részben a rendezvények tiltása okán, részben azért, mert a kompetencia fejlesztő tréningre, és a zárókonferenciára is érkeztek volna külföldről partnereink és más szakemberek.
Kérjük a tisztelt Irányító Hatóság támogató döntését, hogy a 272/2014. (XI.5.) kormány rendelet 87. § g) pontja alapján – a jelenleg fennálló vis maior helyzetre tekintettel – a jelzett programelemek megvalósításától eltekinteni szíveskedjenek. "
Mindkét program tekintetében egyeztetésre került a szerződött vállalkozókkal, hogy mivel a Tisztelt Közreműködő Szervezet nem támogatja jelen pályázati konstrukció további meghosszabbítását, továbbá a fenti kormányrendeletek által elrendelt intézkedéseket figyelembe véve a leszerződött tevékenységek teljes körűén 2020.03.31-ig nem teljesíthetőek, azaz nem teljesíthetőek teljes körűen a megbízási szerződéseikben vállalt feladatok, így nem kerülnek kiszámlázásra a fennmaradó költségek.
Az érintett költségvetési sorokon ezáltal megtakarításunk keletkezik, melyet egy a projekt megvalósítása kapcsán felmerült költségünk elszámolására kívánunk átcsoportosítani, mely felmerült költségként a projekt megvalósítása során. A „Szakmai tevékenységhez kapcsolódó szolgáltatások költségei” költségsoron belül kívánunk átcsoportosítást végrehajtani.
Bejegyzést szerkesztette: Esély Szociális Alapítvány
bejegyzés sorszám: 088
2020.03.30.
Módosítási igényt nyújtottunk be az alábbiak tartalommal:
"Az Esély Szociális Alapítvány az EFOP-5.2.2-17-2017-00032 kódszámú „Az autizmussal élők jól-létének fejlesztése határokon átnyúló együttműködésben Mórahalmon” elnevezésű projekt kapcsán a fennálló járványügyi helyzetre való tekintettel megvizsgálta a projekt jelenlegi státuszát és a következő megállapításokat és módosításokat teszi:
- A veszélyhelyzet kihirdetéséről szóló 40/2020. (III. 11.) Korm. rendelet, és a Kormányzat annak nyomán tett intézkedései értelmében a projekt záró dátumáig, azaz 2020. március 31-ig nem tarthatók meg az egynapos kompetenciafejlesztő tréningjeikből még fennmaradó 3 alkalom, valamint a zárókonferenciánk, melyet külföldi partnereinkkel közösen, közel 100 fő részvételével kívántunk megrendezni.
- Szakmai megvalósításban közreműködő munkatársak költségeire vonatkozó változások.
- Szakmai tevékenységhez kapcsolódó szolgáltatások költségeire vonatkozó módosítások szükségesek a kialakult járványügyi helyzetre való tekintettel, valamint a piaci ár alátámasztása kapcsán, továbbá bizonyos költségeknek technikai módosítása szükséges.
Bejegyzést szerkesztette: Esély Szociális Alapítvány
bejegyzés sorszám: 087
2020.03.30.
Megjelent a 40/2020. (III. 11.) Korm. rendelet a veszélyhelyzet kihirdetéséről. A Kormány az élet- és vagyonbiztonságot veszélyeztető tömeges megbetegedést okozó humánjárvány következményeinek elhárítása, a magyar állampolgárok egészségének és életének megóvása érdekében Magyarország egész területére veszélyhelyzetet hirdet ki.
A veszélyhelyzet kihirdetése várhatóan befolyásolja a projektünk megvalósítását. A Kormány rendelkezéseit betartva törekedni fogunk a járvány lassítására. Ennek érdekében ismételten felülvizsgáljuk tevékenységeinket és igyekszünk minden folyamatot a lehető legekvesebb személyes kontaktussal megvalósítani az élet- és vagyonbiztonságot veszélyeztető tömeges megbetegedést okozó humánjárvány megelőzése, illetve következményeinek elhárítása, a magyar állampolgárok egészségének és életének megóvása érdekében.
Bejegyzést szerkesztette: Esély Szociális Alapítvány
bejegyzés sorszám: 086
2020.03.11.
A képzés helyszíne, időpontja:
6782 Mórahalom, Millenniumi sétány 17.
2020. március 9-12.
A 30 órás alapozó autizmus képzés 20 fő romániai, ukrajnai és helyi szakember részvételével zajlott. Az első napon a résztvevők Kovács Anna klinikai szakpszichológus előadásában az autizmus elméleti, klinikai és pszichológiai hátterével ismerkedhettek meg.
A második nap a beavatkozás és kezelés lehetőségeit, a pedagógiai mérések típusait és a fejlesztés alapelveit foglalta össze.
A harmadik nap folyamán az autizmussal élő személyek támogató környezetének kialakítását, a kommunikáció és a szociális készségek fejlesztésének lehetőségeit ismerhették meg a résztvevők.
A negyedik nap az autizmus ellátás hazai szabályozásáról esett szó, valamint esettanulmányok, videók által nyerhettek betekintést a résztvevők a képzésen elhangzottak gyakorlati alkalmazásába.
A képzésben résztvevők számára mind a 4 napon ebédet biztosítottunk.
Bejegyzést szerkesztette: Esély Szociális Alapítvány
bejegyzés sorszám: 085
2020.03.12.
Módosítási igényt nyújtottunk be az alábbiak szerint:
Az EFOP-5.2.2-17-2017-00032 kódszámú „Az autizmussal élők jól-létének fejlesztése határokon átnyúló együttműködésben Mórahalmon” elnevezésű projekt státuszát és költségvetési sorait megvizsgáltuk, ennek megállapításai a következők:
- A projekt megvalósításának ütemezésének átvizsgálása során a tervezett 24 hónapos projektmegvalósítási időszak nem lesz elegendő, ezért szükségesség vált a projekt fizikai záró dátumának módosítása 2019.12.15. helyett 2020.03.31-re kívánjuk módosítani.
- A projekt hosszabbítás eredményeképpen végig gondoltuk a szakmai megvalósításban közreműködő személyek foglalkoztatását és munkabérét, valamint a projektmenedzsmenttel kapcsolatos elvárásokat.
Továbbá a szakmai megvalósító személyében is következtek változások, melyek átvezetését kérjük.
- A hatályos támogatási szerződés szerinti szakmai megvalósításban közreműködő munkatársak munkabérét terhelő járulékváltozások miatt a „Foglalkoztatást terhelő adók, járulékok” költségsorain rendelkezésre álló forrás a projekt végéig teljes egészében nem kerül felhasználásra.
- Bizonyos tevékenységek megvalósítási költségei a piaci ár alátámasztása kapcsán egyértelművé váltak, hogy alacsonyabbak, mint azt eredetileg terveztük, továbbá bizonyos költségeknek technikai módosítása szükséges.
Bejegyzést szerkesztette: Esély Szociális Alapítvány
bejegyzés sorszám: 084
2020.02.06.
A képzés helyszíne, időpontja:1089 Budapest, Delej u. 24-26.
2019. november 29.
A résztvevők egy egynapos képzésen vettek részt az autizmussal élő gyermekek/felnőttek motiválhatóságával, jutalmazásával kapcsolatos témakörben.
A nap első felében olyan kérdésekre kaphattak választ a résztvevők, mint kell-e jutalmazni az autizmussal élőket, milyen dilemmák merülnek fel ezzel kapcsolatban, milyen módjai, területei vannak az alkalmazható jutalmazási rendszernek?
A képzés második felében konkrét eseteket, jutalmazási formákat ismerhettek meg a résztvevők. Megtudhatták, hogyan lehet egyénre szabni ezeket a kártyákat és hogyan segíthet az autizmussal élőknek ez a fajta jutalmazási rendszer a mindennapokban.
A képzés során a résztvevők is ismertethettek olyan eseteket, amelyekkel munkájuk során találkoznak és amelyben hasznosítható lenne ez a fajta motivációs kártyarendszer.
Bejegyzést szerkesztette: Esély Szociális Alapítvány
bejegyzés sorszám: 083
2019.11.29.
A képzés helyszíne, időpontja:
6782 Mórahalom, Millenniumi sétány 17.
2019. november 15-17.
A résztvevők egy 30 órás akkreditált „Ahol a csodák kezdődnek” című élménypedagógiai képzésen vehettek részt. A képzésen a szerb és ukrán partnerek képviselői, valamint a helyi óvoda, iskolák pedagógusai képviseltették magukat.
A képzés a szociális készségek fejlesztését célozta meg az élménypedagógia módszerével. A résztvevők konkrét gyakorlati feladatokat, játékokat sajátíthattak el, olyan módszereket, technikákat ismerhettek meg - saját tapasztalton keresztül -, amelyeket hasznosítani tudnak a mindennapi munkájuk során és amelyeket alkalmazva a diákok együttműködővé, toleránsabbá válhatnak a foglalkozások, tanórák alatt.
A visszajelzések alapján a képzés vidám hangulatban telt, ugyanakkor felszínre tudtak kerülni a résztvevőket foglalkoztató, számukra nehézséget okozó kérdések, helyzetek, amelyekre a tréner megoldásokat tudott kínálni.
A képzésen résztvevők számára mindhárom napon ebédet, napközben ásványvizet és pogácsát biztosítottunk.
Bejegyzést szerkesztette: Esély Szociális Alapítvány
bejegyzés sorszám: 082
2019.11.17.
Lejárt az ajánlattételi határidő és beérkeztek az árajánlatok a komeptenciafejlesztő tréningek szervezésének vonatkozásában. A legkedvezőbb árajánlatot a MÓRA-Partner Nonprofit Közhasznú Kft. nyújtotta. Nyertes ajánlattevő adatai:
MÓRA-Partner Nonprofit Közhasznú Kft.
Képvisei: Borbás Norbert ügyvezető
Székhely: 6782 Mórahalom, Millenniumi sétány 5.
Adószám: 21947647-2-06
Bankszámlaszám: 11735115-23588219-00000000
Szerződéskötés várható időpontja: 2017.07.13.
Vállalkozó képviseletében eljáró személy: Kovács Gábor ügyvezető
A sikeres együttműködés reményében Vállalkozónak ezúton is gratulálunk a nyertes ajánlatához!
Bejegyzést szerkesztette: Esély Szociális Alapítvány
bejegyzés sorszám: 081
2019.09.30.
FELTÖLTÉS ALATT...
FELTÖLTÉS ALATT...
Bejegyzést szerkesztette: Esély Szociális Alapítvány
bejegyzés sorszám: 080
2019.09.26.
A zárótanulmány elkészítésére a GEONARDO KÖRNYEZETVÉDELMI, TÉRINFORMATIKAI ÉS REGIONÁLIS PROJEKTFEJLESZTŐ Korlátolt Felelősségű Társasággal állunk szerződésben. A vállalkozás készre jelentette a kutatási zárótanulmányt. A kutatás általános céljaként fogalmaztuk meg az együttműködő partnerekkel közös munkában rejlő lehetőségek kiaknázását a társadalmi kihívásokra adott válaszok javítása érdekében, az
egészségügyi-oktatási-szociális fejlesztések/ innovációk révén.
Speciális célként az autizmussal élők segítése érdekében létrejövő aktivitások megismerését, fejlesztését, professzionalizácóját határoztuk meg. A készrejelentést követően kezdjük meg a zárótanulmány tartalmának ellenőrzését és a konklúziók feldolgozását.
Bejegyzést szerkesztette: Esély Szociális Alapítvány
bejegyzés sorszám: 079
2019.08.31.
FELTÖLTÉS ALATT...
FELTÖLTÉS ALATT...
Bejegyzést szerkesztette: Esély Szociális Alapítvány
bejegyzés sorszám: 078
2019.08.30.
FELTÖLTÉS ALATT...
FELTÖLTÉS ALATT...
Bejegyzést szerkesztette: Esély Szociális Alapítvány
bejegyzés sorszám: 077
2019.08.29.
FELTÖLTÉS ALATT...
FELTÖLTÉS ALATT...
Bejegyzést szerkesztette: Esély Szociális Alapítvány
bejegyzés sorszám: 076
2019.06.27.
FELTÖLTÉS ALATT...
FELTÖLTÉS ALATT...
Bejegyzést szerkesztette: Esély Szociális Alapítvány
bejegyzés sorszám: 075
2019.05.30.
A benyújtott 4. számú elszámolás és szakmai beszámolás a 4. mérföldkőhöz kapcsolódott. Az aktuális mérföldkő az alábbi adatokkal rendelkezik:
Mérföldkő sorszáma : 4
Mérföldkő elérésének tervezett dátuma: 2019.04.30
Mérföldkő megnevezése: 4. mérföldkő
Felhasználni tervezett támogatás összege:8 760 000 ,-Ft
Megvalósítani tervezett eredmény leírása :3 db műhelymunka, 2 db tanulmányút legalább 5-5 hazai szakember részvételével.
A mérföldkövek és a hozzá kapcsolódó vállalások és paraméterek folyamatos felülvizsgálatot igényelnek a projekt megvalósításának és előrehaladásának tükrében. Bízunk benne, hogy a következő mérföldkövek esetében is tudjuk teljesíteni a tervezett eredményeket.
Bejegyzést szerkesztette: Esély Szociális Alapítvány
bejegyzés sorszám: 074
2019.05.15.
Az 4. számú elszámolással egy időben benyújtásra került az 4. számú szakmai beszámoló is. A beszámoló rövid összefoglalója:
A projekt 2017. december 15.-én elindult. Az első mérföldkő a projekt előkészítési időszakának tekinthető, ahol megalapoztuk a projekt végrehajtásának forgatókönyvét.
A 4. mérföldkőig eltelt időszakban a kutatás és összehasonlító elemzés megvalósítása folyamatosan zajlik. A kutatás alapját képező kérdőívek kiértékelése és az adatok feldolgozása folyamatban van.
Ebben az időszakban 3 db műhelymunka került megtartásra a szakmai megvalósítókkal és a partnerekkel közösen. Megszervezésre került 2 db hazai tanulmányi út is az együttműködő partnerek részvételével.
A projektmenedzsment szervezet 2017. december 15. napjától szintén megkezdte működését. 2018. február 1. napjától egy kisebb szervezeti átalakuláson ment át, azóta viszont nem történt változás sem a projektmenedzsment, sem a szakmai megvalósító személyekben.
Bejegyzést szerkesztette: Esély Szociális Alapítvány
bejegyzés sorszám: 073
2019.05.15.
A 2014-2020 programozási időszakban az egyes európai uniós alapokból származó támogatások felhasználásának rendjéről szóló 272/2014. (XI. 5.) Korm. rendelet a következőképpen deklarálja a kifizetési igénylést:
"kifizetési igénylés: a kifizetési kérelem, záró kifizetési igénylés esetén az utolsó mérföldkőhöz kapcsolódó szakmai beszámoló, valamint a pénzügyi és szakmai előrehaladást igazoló, a támogatási szerződésben meghatározott dokumentumok összessége". A kifizetési kérelmekre, elszámolásokra vonatkozó előírásokat a projektmenedzsment tagjai áttekintették és a mai nappal annak megfelelően benyújtották az 4. mérföldkőhöz kapcsolódó elszámolást.
Az alábbi költségtételek elszámolását kezdeményeztük:
- Flat rate elszámoló bizonylat,
- Kis támogatás tartalmú számlaösszesítő,
- 3 db műhelymunka, konzultáció, valamint 2 db tanulmányút megszervezésével kapcsolatos költségek,
- Szakmai vezető és a szakmai megvalósító munkabérei, valamint az azokat terhelő járulékok a 2018.11.01.-2019.04.30. időszakra vonatkozóan.
- Utazási és kiküldetési költség összesítő
Bejegyzést szerkesztette: Esély Szociális Alapítvány
bejegyzés sorszám: 072
2019.05.15.
Azesemény helyszíne, időpontja:
6500 Csongrád-Bokros, Tanya 1671-1672.
2019. április 29.
A projekt partnerek részéről megjelent a kárpátaljai Nagyszőlősről az „Állj Mellénk” Jótékonysági Alapítványtól Margitics Ildikó és Margitics Erhard.
A székelyudvarhelyi Pro Autist Alapítvány részéről– Péter Edit és Péter Leventegondolkozott velünk.
A szabadkai Antropos Mentálhigiéné Egyesület valamint a palicsi Ostorka Polgárok Egyesülete képviseletében Ricz Dencs Tüde vett részt az eseményen.
Tanulmányutunk során megismertük a Csongrádi Vadnyugati várost, ahol remek érzékenyítő programokon vehetnek részt a gyermekek.
A szolgáltatások közt van: kézműveskedés, bika rodeó, vadnyugati ügyességi játékok, western show, tengeri labirintus, öko játszóház, van kisállat simogató, western múzeum, van lehetőség táborozásra, szülinapi zsúrra tartására, céges, vagy családi nap rendezésére is.
Nagyszerű élményeket, emlékeket és barátokat tudnak szerezni itt a kicsik és kötetlenebbül, fesztelenebbül tudnak ismerkedni autista társaikkal.
Bejegyzést szerkesztette: Esély Szociális Alapítvány
bejegyzés sorszám: 071
2019.04.29.
Azesemény helyszíne, időpontja:
6500 Baja, Szivárvány utca.
2019. április 24.
A projekt partnerek részéről megjelent a kárpátaljai Nagyszőlősről az „Állj Mellénk” Jótékonysági Alapítványtól Margitics Ildikó és Margitics Erhard.
A székelyudvarhelyi Pro Autist Alapítvány részéről– Péter Edit és Péter Leventegondolkozott velünk.
A szabadkai Antropos Mentálhigiéné Egyesület valamint a palicsi Ostorka Polgárok Egyesülete képviseletében Ricz Dencs Tüde vett részt az eseményen.
Tanulmányutunk során megismertük a bajai Remény Lovas tanya dolgozóit, lovait, infrastruktúráját és programjait, mely között a lovaglás oktatás, táboroztatás, túralovaglás, lovaskocsizás, versenyzési lehetőség és a lóápolás, lóetetés menetének elsajátítása mellett szerepel a lovas terápia is.
A lovarda 1996-ban alakult, azóta bővül mind a szolgáltatások, mind a lovak létszámát tekintve.
Bejegyzést szerkesztette: Esély Szociális Alapítvány
bejegyzés sorszám: 070
2019.04.24.
Az esemény helyszíne, időpontja: Mórahalom
2019. április 17.
A projekt partnerek részéről megjelent a kárpátaljai Nagyszőlősről az „Állj Mellénk” Jótékonysági Alapítványtól Margitics Ildikó és Margitics Erhard.
A szabadkai Antropos Mentálhigiéné Egyesület valamint a palicsi Ostorka Polgárok Egyesülete képviseletében Ricz Dencs Tüde és Ricz András vett részt az eseményen.
A székelyudvarhelyi Pro Autist Alapítvány részéről– Péter Edit és Péter Levente gondolkozott velünk.
Műhelymunkánk során az érzékenyítő programok voltak a fő téma.
Az élménypedagógia módszerével ismerkedtünk, mely remek módszer arra, hogy empatikusabbá tegyük gyermekeinket mások iránt, illetve kifejezőbbé a világ felé.
Gyermek és felnőtt csapatok is részt vettek.
A játékok közben a gyerekek jelleme észrevétlenül fejlődik. A feladatok utáni megbeszélések, reflektálások segítenek abban, hogy visszatekinthessünk a történtekre, mások és magunk cselekedeteire, azok miértjére.
A kezdeti versengések gyorsan csaptak át egymás segítésébe, hamar kialakult az empátia egymás iránt.
Remek módszer ahhoz, hogy gyermekeinkkel könnyebben elfogadtassuk a másságot és megértessük, a más nem feltétlen rossz és hogy segíteni kell egymást.
Bejegyzést szerkesztette: Esély Szociális Alapítvány
bejegyzés sorszám: 069
2019.04.17.
Az esemény helyszíne, időpontja:6782 Mórahalom, Millenniumi sétány 17.A projekt partnerek részéről megjelent a kárpátaljai Nagyszőlősről az „Állj Mellénk” Jótékonysági Alapítványtól Margitics Ildikó és Margitics Erhard.
A szabadkai Antropos Mentálhigiéné Egyesület valamint a palicsi Ostorka Polgárok Egyesülete képviseletében Ricz Dencs Tüde és Ricz András vett részt az eseményen.
A székelyudvarhelyi Pro Autist Alapítvány részéről– Péter Edit és Péter Leventegondolkozott velünk.
Műhelymunkánk során a helyi szülők és óvodapedagógusok segítségével, a Mozgáskotta módszerével ismerkedtünk meg.
A Magyar Mozgáskotta Módszer tervszerű és hatékony eszközt kínál a pedagógusoknak, fejlesztőpedagógusoknak, amely a kisgyermekkor testi és pszichológiai sajátosságaihoz alkalmazkodva játékos módon fejleszti a gyermek testi, kognitív, affektív és viselkedéses funkcióit.
A használt jelképek miatt az autista gyermekek is könnyen ráhangolódnak a feladatokra, könnyen rávehetők így a testmozgásra.
Bejegyzést szerkesztette: Esély Szociális Alapítvány
bejegyzés sorszám: 068
2019.03.29.
A projekt megvalósításába bevont szakértői stábban változás jelentkezett az alábbiak szerint:
- dr.Elekes Petra helyett dr. Bálint-Hankóczy Beatrix;
- dr. Pécsy Balázs helyett Makráné Hódi Katalin
A két elköszönő szakértőnek, dr.Elekes Petrának és dr. Pécsy Balázsnak köszönjük az eddigi együttműködését és további sok sikert kívánunk a jövőben. Az újjonan csatlakozó szakértőinket, dr. Bálint-Hankóczy Beatrixt és Makráné Hódi Katalint köszöntjük a csapatunkban és további jó munkát kívánunk nekik!Köszönjük, hogy munkájukkal támogatják és hozzájárulnak a projekt sikeres megvalósításához!
Bejegyzést szerkesztette: Esély Szociális Alapítvány
bejegyzés sorszám: 067
2019.01.01.
Az esemény helyszíne, időpontja: 6782 Mórahalom,
2018. november 29.
A műhelymunka megkezdése előtt ebéddel fogadtuk az ideérkező partnereinket.
A szabadkai Antropos Mentálhigiéné Egyesület valamint a palicsi Ostorka Polgárok Egyesülete képviseletében Ricz – Dencs Tünde és Ricz András vett részt az eseményen.
Műhelymunkánk során a székelyudvarhelyi Pro Autist Alapítvány munkájával ismerkedtünk meg. Megismertük a helyi jó gyakorlatokat, beszéltünk innovatív megoldások bevezetésének lehetőségeiről, adaptációs lehetőségekről. Elméleti és gyakorlati szinten is bele láttunk az autizmussal élők segítésével járó nehézségekbe, a hétköznapokba.
Bemutatásra kerültek a nappali intézmény lakói, alkalmazottai, a bent folyó munka. A fiatalok kézműves foglalkozásokkal töltik a mindennapjaikat. Képeslapokat, nyakláncokat készítenek, nemezelnek.
A nappali intézmény helyileg Székelyudvarhely előtt, Felsőboldogfalván van.
Bejegyzést szerkesztette: Esély Szociális Alapítvány
bejegyzés sorszám: 066
2018. 11.29.
Az 3. számú elszámolással egy időben benyújtásra került a 3. számú szakmai beszámoló is. A beszámoló rövid összefoglalója:
A projekt 2017. december 15.-én elindult. Az első mérföldkő a projekt előkészítési időszakának tekinthető, ahol megalapoztuk a projekt végrehajtásának forgatókönyvét.
A 3. mérföldkőig eltelt időszakban elindult a kutatás és összehasonlító elemzés megvalósítása, partnereinkkel közösen.
Ezen időszakban 3 db műhelymunka került megtartásra a szakmai megvalósítók és a partnerekkel. Megszervezésre került 2 db hazai tanulmányi út is az együttműködő partnerek részvételével.
A projektmenedzsment szervezet 2017. december 15. napjától szintén megkezdte működését. 2018. február 1. napjától minimális szervezeti átalakuláson ment át, azóta viszont nem történt változás sem a projektmenedzsment, sem a szakmai megvalósító személyekben.
Bejegyzést szerkesztette: Esély Szociális Alapítvány
bejegyzés sorszám: 065
2018.11.15.
A 3. számú elszámolásunk az alábbi költségtételeket tartalmazta:
- Kis támogatás tartalmú számlaösszesítő,
- Falt rate elszámoló bizonylat,
-
3 db műhelymunka, konzultáció, valamint 2 db tanulmányi út megszervezésével kapcsolatban felmerült költségek,
- Bérösszesítő a személyi jellegű költségek vonatkozásában
A kis támogatás tartalmú számlaösszesítő tartalma: Kutatás. Szakmaiközi döntés hozó, előkészítő személyek megkeresése. Kérdőív tartalmi és technikai elkészítése online felületen. Adatfeldolgozás. Tanulmány megírása, lektorálása. A flat rate elszámoló bizonylat pedig a szakmai terv elkészítését foglalta magába. Bízunk az elszámolásunk mielőbbi elfogadásában.
Bejegyzést szerkesztette: Esély Szociális Alapítvány
bejegyzés sorszám: 064
2018.11.15.
A projekt jelenlegi státusza lehetővé teszi, hogy a nemzetközi együttműködés keretében megismert módszerek, eljárások talapsztalatainak feldolgozása, jó gyakorlatok leírása, a kutatási zárójelentés elkészítése megkezdődhessen.
A kutatás általános céljaként fogalmaztuk meg az együttműködő partnerekkel közös munkában rejlő lehetőségek kiaknázását a társadalmi kihívásokra adott válaszok javítása érdekében, az
egészségügyi-oktatási-szociális fejlesztések/ innovációk révén.
Speciális célként az autizmussal élők segítése érdekében létrejövő aktivitások megismerését, fejlesztését, professzionalizácóját határoztuk meg. A zárótanulmány elkészítésére a GEONARDO KÖRNYEZETVÉDELMI, TÉRINFORMATIKAI ÉS REGIONÁLIS PROJEKTFEJLESZTŐ Korlátolt Felelősségű Társasággal állunk szerződésben.
Bejegyzést szerkesztette: Esély Szociális Alapítvány
bejegyzés sorszám: 063
2018.11.01.
Az 6.műhelymunka helyszíne: Mórahalom
A projekt partnerek részéről megjelent a kárpátaljai Nagyszőlősről az „Állj Mellénk” Jótékonysági Alapítványtól Margitics Ildikó és Margitics Erhard.
A szabadkai Antropos Mentálhigiéné Egyesület valamint a palicsi Ostorka Polgárok Egyesülete képviseletében Ricz Dencs Tünde és Ricz András vett részt az eseményen.
A székelyudvarhelyi Pro Autist Alapítvány részéről– Péter Edit és Péter Leventegondolkozott velünk.
Műhelymunkánk során megállapítást nyert, hogy nem csak az autizmussal élőkkel kapcsolatos feladatok ellátása fontos, hanem fel kell hívni a figyelmet a társadalom érzékenyítésének fontosságára.
A leghatékonyabb befogadó közeg erre a legfiatalabb korosztály, így már az óvodás és kisiskolás korban fontos, hogy megismerjék autizmussal élő társaikat.
Erre a személyes találkozáson kívül nagyszerű módszer lehet a mese szemléletformáló hatását kihasználni.
Fontos, hogy az érzékenyítő foglalkozások megszervezésekor, a módszerek és tevékenységek összeállításakor oda kell figyelni arra, hogy mindenki találjon olyan elfoglaltságot, amelyben szívesen részt tud venni.
Felnőtt korban sem hanyagolható el az érzékenyítés fontossága. Erre nagyon jó módszer az, ha belehelyezzük a felnőtt egyént a sérült ember élethelyzetébe és ugyan azokat a feltételeket biztosítjuk számára, amelyekkel sérült embertársunk együtt kell éljen, mindennapi feladatokat kell elvégezzen.
Fontos, hogy mindig legyen az érzékenyítő programok végén feszültségoldó feladat, bizalmat és elfogadást segítő feladat, hogy mindenki negatív érzések nélkül távozhasson.
A Mórahalmi Komplex fejlesztő Centrum potenciálisan jó helyszínként szolgálhatna érzékenyítő programok szervezéséhez, hiszen sérült és ép gyermekek, autista és ép gyermekek, felnőttek, egy helyen lovagolhatnának, vehetnének részt lovas terápián, vizes és szárazföldi foglalkozásokon.
Bejegyzést szerkesztette: Esély Szociális Alapítvány
bejegyzés sorszám: 062
2018.10.19.
A kutatás keretein belül áprilisban megkezdődtek a saját készítésű, önkitöltős kérdőívek felhasználásával a kérdőíves vizsgálatok. A vizsgálatok e szakaszát lezárjuk és elkezdjük a beérkezett adatok feldolgozását.
A nemzetközi együttműködő partnerek is ezeket a kérdőíveket használták a kutatás folyamatában, azonos tartalommal és online kitöltési módszerrel.
Romániában nem volt szükség fordításra, Szerbiában és Ukrajnában kétnyelvű kérdőívet használtak. Az adatfeldolgozás a partnerek vonatkozásában külön-külön történik, ezt követi majd az összehasonlító elemzés. Az adatfelvétel, az adatok feldolgozása és kiértékelése várhatóan 2019 májusáig zajlik. Az adatfeldolgozásban és kiértékelésben dolgozó kollégáknak ezúton is köszönjük a segítségüket!
Bejegyzést szerkesztette: Esély Szociális Alapítvány
bejegyzés sorszám: 061
2018.10.31.
A benyújtott 2. számú elszámolás és szakmai beszámolás a 2. mérföldkőhöz kapcsolódott. Az aktuális mérföldkő az alábbi adatokkal rendelkezik:
Mérföldkő sorszáma : 2
Mérföldkő elérésének tervezett dátuma: 2018.09.30
Mérföldkő megnevezése: 2. mérföldkő
Felhasználni tervezett támogatás összege:19 609 273 ,-Ft
Megvalósítani tervezett eredmény leírása :3 db műhelymunka a szakmai megvalósítók részére, 2 db tanulmányút, egyenként legalább 5 hazai szakember részvételével.
A mérföldkövek és a hozzá kapcsolódó vállalások és paraméterek folyamatos felülvizsgálatot igényelnek a projekt megvalósításának és előrehaladásának tükrében. Bízunk benne, hogy a következő mérföldkövek esetében is tudjuk teljesíteni a tervezett eredményeket.
Bejegyzést szerkesztette: Esély Szociális Alapítvány
bejegyzés sorszám: 060
2018.10.15.
Az 2. számú elszámolással egy időben benyújtásra került az 2. számú szakmai beszámoló is. A beszámoló rövid összefoglalója:
A projekt 2017. december 15.-én elindult. Az első mérföldkő a projekt előkészítési időszakának tekinthető, ahol megalapoztuk a projekt végrehajtásának forgatókönyvét.
A 2. mérföldkőig eltelt időszakban elindult a kutatás és összehasonlító elemzés megvalósítása, partnereinkkel közösen.
Ezen időszakban 3 db műhelymunka került megtartásra a szakmai megvalósítók és a partnerekkel. Megszervezésre került 2 db hazai tanulmányi út is az együttműködő partnerek részvételével.
A projektmenedzsment szervezet 2017. december 15. napjától szintén megkezdte működését. 2018. február 1. napjától minimális szervezeti átalakuláson ment át, azóta viszont nem történt változás sem a projektmenedzsment, sem a szakmai megvalósító személyekben.
Bejegyzést szerkesztette: Esély Szociális Alapítvány
bejegyzés sorszám: 059
2018.10.15.
A 2014-2020 programozási időszakban az egyes európai uniós alapokból származó támogatások felhasználásának rendjéről szóló 272/2014. (XI. 5.) Korm. rendelet a következőképpen deklarálja a kifizetési igénylést:
"kifizetési igénylés: a kifizetési kérelem, záró kifizetési igénylés esetén az utolsó mérföldkőhöz kapcsolódó szakmai beszámoló, valamint a pénzügyi és szakmai előrehaladást igazoló, a támogatási szerződésben meghatározott dokumentumok összessége".
A kifizetési kérelmekre, elszámolásokra vonatkozó előírásokat a projektmenedzsment tagjai áttekintették és a mai nappal annak megfelelően benyújtották az 2. mérföldkőhöz kapcsolódó elszámolást. Az alábbi költségtételek elszámolását kezdeményeztük:
- Személyi jellegű költségek,
- 3 darab műhelymunka, konzultáció, valamint 2 db tanulmányi út megszervezéséhez kapcsolódó költségek
Bejegyzést szerkesztette: Esély Szociális Alapítvány
bejegyzés sorszám: 058
2018.10.15.
Az 5.műhelymunka helyszíne:Mórahalom
A projekt partnerek részéről megjelent a kárpátaljai Nagyszőlősről az „Állj Mellénk” Jótékonysági Alapítványtól Margitics Ildikó és Margitics Erhard.
A szabadkai Antropos Mentálhigiéné Egyesület, valamint a palicsi Ostorka Polgárok Egyesülete képviseletében Ricz András és Ricz Dencs Tünde vett részt az eseményen.
A székelyudvarhelyi Pro Autist Alapítvány részéről Péter Levente képviseltette magát a műhelymunkán.
Műhelymunkák során a szülők helyzetét vettük górcső alá.
Témánk azért fontos, mert az autizmussal élő személyeken kívül az autizmus a szülők, családtagok életét befolyásolja magas szinten. A szülők nem csak szülőként, hanem már szinte segítő mivoltukban segítik gyermeküket a nap 24 órájában.
Szó esett a kiégésről, a szülők, mint szuverén egyének eltűnéséről a magánéletben, a családokat segítő személyekről, az együttműködésről és annak nehézségeiről.
Beszélgetésünk során kiderült, a szülők egyedül érzik magukat a problémáikkal, szükségük lenne szülőképzésre, mely segítené őket a mindennapok túlélésében, irányt mutatna, hogyan foglalkozzanak gyermekükkel, hogyan szervezzék meg mindennapjaikat.
Szükségük lenne arra, valaki tájékoztassa őket a jogaikról, lehetőségeikről és szükségük lenne mentálhigiénés szakemberre is, aki segítene nekik a mindennapi nehézségek feldolgozásában, hogy megelőzhessék a kiégést.
Mindez megalapozza a Mórahalmi Komplex Fejlesztő Centrum létrehozásának szükségességét, ahol a szülők egyéni képzésen is részt vehetnének, ezzel megkönnyítve a mindennapokat a családjuk számára.
Bejegyzést szerkesztette: Esély Szociális Alapítvány
bejegyzés sorszám: 057
2018. 10.10.
Jelen módosítási igény keretén belül az alábbi változások átvezetését kérjük:
Módosítási igény keretén belül tájékoztatjuk a Tisztelt Támogató Szervezetet, hogy a Kedvezményezett adataiban az alábbi változás történt
az 1/2018.06.20. számú alapítói határozat alapján: Az Alapítvány korábbi kuratóriumi elnöke Nógrádi Zoltán 2018. június 20. napjával lemondott kuratóriumi elnöki tagságáról. Helyére az Alapítók Széll Ilonát jelölték ki, aki elfogadta az elnöki tisztséget.
Bejegyzést szerkesztette: Esély Szociális Alapítvány
bejegyzés sorszám: 056
2018.10.08.
A 4. műhelymunka helyszíne:6782 Mórahalom, Szentháromság tér 1.A műhelymunka megkezdése előtt ebéddel fogadtuk az ideérkező partnereinket.
A projekt partnerek részéről megjelent a kárpátaljai Nagyszőlősről az „Állj Mellénk” Jótékonysági Alapítványtól Margitics Ildikó és Margitics Erhard.
A szabadkai Antropos Mentálhigiéné Egyesület valamint a palicsi Ostorka Polgárok Egyesülete képviseletében Ricz – Dencs Tünde és Ricz András vett részt az eseményen.
A székelyudvarhelyi Pro Autist Alapítvány részéről– Péter Edit képviseltette magát a műhelymunkán.
Meghatároztuk a kutatás célját, felvetettük a hipotéziseket és megválasztottuk a kutatás módszereit.
Kiválasztottuk a lehetséges interjúalanyokat és megkerestük hozzájuk a kapcsolatokat.
A kutatás eredményeképpen egy olyan szolgáltatásmodell (Mórahalmi Komplex Fejlesztő Centrum) kialakítása a cél, amelyben egy helyen részesülhetnek gyermekek és szülők különböző terápiákban és képzésekben.
A kutatásnál fontos lesz, a jelenlegi helyzet minimális feltárása, a módszertanok alkalmazásának elemzése. Mennyire gyakorlatias? Mennyire egységes, egységes-e a résztvevő partnerek esetében?
Kimenetelében a foglalkozás, foglalkoztatás módszertana kerüljön a középpontba. Konkrét módszertani leírásokra van szükség: képzés vagy gyakorlati szakember lényegének körülírása. Melyik a fontosabb, illetve hatékonyabb, a képzett vagy a gyakorlattal rendelkező szakember?
Az intézmények részéről a legfontosabb az autizmus specifikus módszerek igényeinek felmérése.
Célcsoportot kiválasztásánál mindenképpen oda kell figyelnünk, hogy a családtagok és intézmények felmérései egymásra épüljenek, közös legyen a cél.A családok részéről fontos szempontként szerepel, hogy hogyan tudja elérni az adott szolgáltatást. Bentlakásos legyen-e esetleg.
Kérdőívek kidolgozásánál fontos, hogy rövid, tömör és lényegre törő kérdések szerepeljenek benne. A szabályozási háttér a projekt partnerek esetében országonként eltérő, így kiemelten fontos a fordítás jelentősége.
Ehhez kerestünk partnereket, akik az interjúkat lefordítják.
Bejegyzést szerkesztette: Esély Szociális Alapítvány
bejegyzés sorszám: 055
2018.09.27.
A 4. tanulmányút helyszíne: Mórahalom.
A projekt partnerek részéről megjelent a kárpátaljai Nagyszőlősről az „Állj Mellénk” Jótékonysági Alapítványtól Margitics Ildikó és Margitics Erhard.
A szabadkai Antropos Mentálhigiéné Egyesület valamint a palicsi Ostorka Polgárok Egyesülete képviseletében Ricz Dencs Tünde vett részt az eseményen.
Tanulmányutunk során Fialovszky Dóra (gyógypedagógus) terápiás foglalkozásait tekinthettük meg.
Elsőként vizes foglalkozáson vettünk részt. Először a neurohidroterápia, majd a kádas terápia rejtelmeibe nyerhettünk betekintést, ezután pedig szenzomotoros foglalkozás zajlott mely TSMT elemeket is tartalmazott.
Mindkét terápián 2-3 éves korosztályból vettek részt gyermekek szüleikkel, akik aktívan, „társterapeutaként” vettek részt a foglalkozások lebonyolításában.
A gyakorlati rész után elméleti előadást is hallhattunk Dórától, aki elmondta, mely terápia miről szól, kinek hasznos, ki sajátíthatja el és hol.
Bejegyzést szerkesztette: Esély Szociális Alapítvány
bejegyzés sorszám: 054
2018.09. 14.
Lejárt az ajánlattételi határidő és beérkeztek az árajánlatok a szemléletformáló és érzékenyítő program szervezés feladatainak vonatkozásában. A legkedvezőbb árajánlatot a Mórahalmi Lovassport Egyesület nyújtotta. Nyertes ajánlattevő adatai:
Mórahalmi Lovassport Egyesület
Képvisei: Balog Ádám elnök
Székhely: 6782 Mórahalom, Szegedi út 1/B.
Adószám: 18734500-1-06
Bankszámlaszám: 11735115-21137714-00000000
Szerződéskötés várható időpontja: 2018.08.31.
Vállalkozó képviseletében eljáró személy: Balog Ádám elnök
A sikeres együttműködés reményében Vállalkozónak ezúton is gratulálunk a nyertes ajánlatához!
Bejegyzést szerkesztette: Esély Szociális Alapítvány
bejegyzés sorszám: 053
2018.08.31.
A 3. tanulmányút helyszíne: Hódmezővásárhely
A projekt partnerek részéről megjelent a kárpátaljai Nagyszőlősről az „Állj Mellénk” Jótékonysági Alapítványtól Margitics Ildikó és Margitics Erhard.
Tanulmányutunk során megismertük a Délalföldi Lovasudvar dolgozóit és gyógypedagógiai lovasterapeutáit, Kissné Hatvani Erikát és Kiss Rékát, illetve áldásos tevékenységüket.
Megtekinthettünk egy lovasterápiás foglalkozást, melyen egy autizmussal élő, első osztályos kisfiúval foglalkozott Erika.
A gyakorlati foglalkozást megelőzően meghallgattunk egy elméleti előadást a lovas terápia hatékonyságáról, hogy kiknél alkalmazható, kik tanulhatják ki és milyen feltételekkel lehet elvégezni a lovasterapeuta képzést, milyen a jó terápiás ló és mi a feltétele annak, hogy egy ló terápiás ló lehessen.
Erika ezután bemutatta a foglalkozás eszközeit, gyermekre és lóra való tekintettel, majd megismertette velünk a foglalkozások módszertani felépítését.
Ezután beszélgettünk a kisgyermek édesanyjával, aki megerősítette a lovasterápia hatékonyságát, hiszen a fia ennek hatására kezdett kommunikálni, indult meg nála a beszéd.
Bejegyzést szerkesztette: Esély Szociális Alapítvány
bejegyzés sorszám: 052
2018.08.24.
A 3. műhelymunka helyszíne: 6782 Mórahalom, Szentháromság tér 1.A műhelymunka megkezdése előtt ebéddel fogadtuk az ideérkező partnereinket.
A projekt partnerek részéről megjelent a kárpátaljai Nagyszőlősről az „Állj Mellénk” Jótékonysági Alapítványtól Margitics Ildikó és Margitics Erhard.
A szabadkai Antropos Mentálhigiéné Egyesülettől,valamint a palicsiOstorka Polgárok Egyesületétől Ricz András és Ricz-Dencs Tünde.
Hazai partnerként jelen voltak a projekt házigazdái.
Fő irányvonalként azt beszéltük meg, hogy az autizmussal és fogyatékkal élők esetében hogyan segít a szakpolitika és hogyan a helyi szint.
Nagyszőlős kimondottan nagy nehézségekről számolt be. Az állam nem igazán vesz tudomást még ma sem ezekről a gyermekekről. Akadályozott a diagnózis, a speciális igények kielégítése az iskolában.
A szakemberek Magyarország segítségével képződnek. Helyi képzésekre nem igazán van lehetőség, esetleg Magyarország által.
Az országban egyetlen egy orvos adhat ki autizmus diagnózist Kijevben.
Szerbiában már könnyebben megy a diagnosztizálás, az otthoni ápolást az állam anyagilag támogatja, a beiskoláztatás szerint a gyermeket bármelyik intézménybe fel kell venni, ha a szülő szeretné.
Lehetőséget biztosítanak a törvények arra, hogy a gyermekek mellett az iskolában külön segítő segítse a tanulmányaikat, de a szülőknek kell erre alkalmas embert találni és téríteni a bérét.
Magyarországon mind diagnózisban, mind beiskolázásban a partnerországokhoz képest fejlettebb szinten állunk, de még itt is sok problémát okoz a megfelelő szakképzettség és a megfelelő személyi feltételek hiánya.
Az az otthoni ápolási díj messzire elmarad még a vajdasági díjaktól is, ez nagy nehézséget jelent a magyar családok életében.
Konklúzióként levonható, hogy minden országban szükség van még a fejlődésre kisebb nagyobb mértékben.
Szakember és szülőképzésben is nagy segítség lenne a Mórahalmi Komplex Fejlesztő Centrum megépülése.
Bejegyzést szerkesztette: Esély Szociális Alapítvány
bejegyzés sorszám: 051
2018.08.23.
A 2. tanulmányút helyszíne: Szent László Király Lovas Egyesület
Csobánka, Margitliget 1.
A projekt partnerek részéről megjelent a szabadkai Antropos Mentálhigiéné Egyesületvalamint a palicsiOstorka Polgárok EgyesületeképviseletébenRiczDencs Tünde és Ricz András.
A székelyudvarhelyi Pro Autist Alapítvány részéről pedig – Péter Edit és Péter Levente.
Hazai partnerként jelen voltak a projekt gazdái.
A csobánkai lovardában jártunk, ahol több szolgáltatást nyújtanak egyszerre.
Megtalálható náluk a lovasoktatás, versenyeztetés, mindemellett a lovasterápia és táboroztatással is foglalkoznak.
A tanulmányút célja ismeret bővítés volt, mely segíti a partnerek tájékozódása mellett a Mórahalmi Komplex Fejlesztő Centrum munkájának előkészítését.
Bejegyzést szerkesztette: Esély Szociális Alapítvány
bejegyzés sorszám: 050
2018. 07.13.
A 2. műhelymunka helyszíne: 6782 Mórahalom, Szentháromság tér 1.
A projekt partnerek részéről megjelent a szabadkai Antropos Mentálhigiéné Egyesület valamint a palicsi Ostorka Polgárok Egyesülete képviseletében Ricz András és Ricz – Dencs Tünde és más Vajdasági szakemberek.
A székelyudvarhelyi Pro Autist Alapítvány részéről– Péter Edit és Péter Levente.
Hazai partnerként jelen voltak a projekt házigazdái.
Fő szempont volt autizmussal és fogyatékkal élőket és a helyi közösségeket érintő problémák megbeszélése és megoldások keresése.
A legfőbb problémát minden oldalról a szülők támogatásában – mind anyagi, mind mentálhigiénés, érzelmi, pszichés oldalról – észleltük. A szülők nincsenek megfelelően tájékoztatva a jogaikról, lehetőségeikről, gyakran egyedül maradnak a problémájukkal, nincs akivel megbeszélhetnék mindennapi problémáikat, nincsenek specifikus képzések számukra, amelyekkel könnyebbé tehetnék saját és gyermekeik mindennapjait.
A társadalmi elfogadás terén is sokat kell még fejlődni mindenhol, több érzékenyítő programra lenne szükség.
Komoly problémát és fejtörést okoz a szülőknek a gyermekük sorsa, ha már ők nem lesznek. Kevés a jó bentlakásos intézmény, ha egyáltalán van a környéken.
A partnerországoknál a különböző specifikus terápiákhoz való hozzáférés is problémát okoz. Ha van is, a szakemberek általában Magyarországon képződnek.
A felmerült problémák indokolják a Mórahalmi Komplex Fejlesztő Centrum létrehozását, hiszen nagyban tudná segíteni a szülők ismereteinek bővítését a szülők képzésével és a bentlakásos családi képzéssel. Illetve egy helyen tudnának különböző terápiákban részesülni a gyermekek.
Bejegyzést szerkesztette: Esély Szociális Alapítvány
bejegyzés sorszám: 049
2018.07.12.
Jelen módosítási igény keretén belül az alábbi változások átvezetését kértük:
1./ Az 1. mérföldkő kapcsán az adatlapon tervezett felhasználni kívánt támogatás összegét, csökkenteni szükséges mivel a pályázat ebben a szakaszában nem került elérésre a tervezett 25%, a jelenleg benyújtható elszámolási összege körülbelül a támogatási összeg 10%-át tudja lefedni. A fennálló különbözet a projekt megvalósításának későbbi szakaszában került felhasználásra.
2./A 2. mérföldkő záró dátumát 2018. szeptember 30. napjára kívánjuk módosítani. Tekintettel arra, hogy a tervezett műhelymunkákat, valamint tanulmányutakat a partnerekkel együttműködve kívánjuk megvalósítani. A partnerekkel történt egyeztetések alapján a műhelymunkák tervezett időpontjai felülvizsgálatra kerültek.
3/ A pályázat benyújtásakor a költségvetésben a szakmai vezető munkáját segítő operatív munkatárs szakmai koordinátor megnevezéssel került beállításra. A pályázat megvalósítása során az elnevezés felülvizsgálatra került, így szükségessé vált annak átnevezése szakmai megvalósítóra.
Alkalmazott szakmai megvalósító munkatársak 2017. december 15 – 2018. január 31. napjáig Péter Katinka, 2018. február 1. napjától pedig Kiri Henriett tölti be. Ehhez kapcsolódóan feltöltésre került egy nyilatkozat, valamint munkaköri leírás.
4./ A külföldi partnerekkel történő együttműködés a tervezetnél több hétvégi koordinációs és szakmai feladatellátást igényel tekintettel arra, hogy a partnerek működési feladatainak ellátása korlátozottan teszi lehetővé a hétköznapi munkaidőben történő együttműködést. Továbbá az országok különböző jogi szabályozása és szakmai környezete kizárólag az adott ország saját nyelvén érhető el, amely a szakmai vezető feladatainak ellátását nehezíti. A fenti körülmények miatt a szakmai vezető munkabérének növelése indokolt 2018. február 1. napjától bruttó 280 000 Ft összegről bruttó 310 000 Ft összegre. A munkabér emelés összesen 660 000 Ft többletköltséget jelent, amelyet a járulék megtakarításból ( 287 820 Ft), valamint a holnapfejlesztés költségének megtakarításából kívánjuk ( 372 180 Ft) fedezni.
5./ A költségvetési táblázat „Foglalkoztatást terhelő adók, járulékok” költség elemeinek korrekciója szükséges, a szociális hozzájárulási adó 22%-ról a 19,5%-ra való csökkentése miatt. A megtakarítás összegét (287 820 Ft) átcsoportosítjuk a szakmai vezető személyi jellegű ráfordítására.
Bejegyzést szerkesztette: Esély Szociális Alapítvány
bejegyzés sorszám: 048
018.07.06.
A módosítási igény keretében belföldi bankszámlaszám került hozzárendelésre a Támogatási Szerződéshez. A hozzárendelés elvégzését EPTK felületen is megtettük.
A hozzárendelt belföldi bankszámlaszám: 56900044-18890215-00000000
A bankszámla módosításával érintett módosítási igény még a benyújtás napján elfogadásra került.
Bejegyzést szerkesztette: Esély Szociális Alapítvány
bejegyzés sorszám: 047
2018.06.12.
Jelen módosítási igény keretében az alábbi változtatások átvezetését kértük:
1, A pályázat benyújtásakor a költségvetésben a szakmai vezető munkáját segítő operatív munkatárs szakmai koordinátor megnevezéssel került beállításra. A pályázat megvalósítása során az elnevezés felülvizsgálatra került, így szükségessé vált annak átnevezése szakmai megvalósítóra.
2, Alkalmazott szakmai megvalósító munkatársak 2017. december 15 – 2018. január 31. napjáig Péter Katinka, 2018. február 1. napjától pedig Kiri Henriett tölti be.
3, A szakmai vezető munkabérének felülvizsgálatát követően 2018. február 1. napjától 310 000 Ft-ra emeltük.
4, A költségvetési táblázat „Foglalkoztatást terhelő adók, járulékok” költség elemeinek korrekciója szükséges, a szociális hozzájárulási adó 22%-ról a 19,5%-ra való csökkentése miatt.
5, A műszaki-szakmai eredmények között a 2. mérföldkőre tervezett 3 db műhelymunkából 1 db alkalom megvalósításra került az 1. mérföldkő eléréséig, így az megváltozott eredmény átvezetése szükséges. A szakmai beszámolónkat is érinti tehát változás, bár pozitív irányban.
6, Az első mérföldkő kapcsán az adatlapon tervezett felhasználni kívánt támogatás összege nem fogja elérni a 12.470.000,- Ft-ot, számításaink szerint az összköltség 10 %-a, azaz 5 M Ft lesz.
7, A névváltozást követően rögzítésre került a bankszámlaszám is.
Bejegyzést szerkesztette: Esély Szociális Alapítvány
bejegyzés sorszám: 046
2018.05.29.
A tanulmányút helyszíne: Kapcsolat Lovasterápia és Tréning Központ, Pilisszántó, 11108, 2095
A projekt partnerek részéről megjelent a kárpátaljai Nagyszőlősről az „Állj Mellénk” Jótékonysági Alapítványtól Margitics Ildikó és Margitics Erhard.
Hazai partnerként jelen voltak a projekt gazdái.
A Kapcsolat Lovasterápia és Tréning Központban jártunk, ahol kutyásterapeuta, pszichoterapeuta és gyógytornász lovas edző is dolgozik.
Mozgás és képességfejlesztés lóháton foglalkozást tekinthettünk meg.
Ezeket a foglalkozásokat leginkább óvodás, illetve kisiskolás korú gyermekeknek ajánlják, akiknek a mozgásában elmaradás figyelhető meg, általános izomgyengeséggel vagy koordinációs zavarral, jobb-bal tévesztéssel, egyensúly problémával küzdenek. Ajánlják azoknak is, akik iskolai teljesítményükben szeretnének javulást elérni, hiszen a tanulási nehézségek hátterében gyakran áll mozgásfejlődésbeli elmaradás.
Bejegyzést szerkesztette: Esély Szociális Alapítvány
bejegyzés sorszám: 045
2018.05.12.
A benyújtott 1. számú elszámolás és szakmai beszámoó az 1. mérföldkőhöz kapcsolódott. Az aktuális mérföldkő az alábbi adatokkal rendelkezik:
Mérföldkő sorszáma : 1
Mérföldkő elérésének tervezett dátuma: 2018.03.30.
Mérföldkő megnevezése: 1. mérföldkő
Felhasználni tervezett támogatás összege: 5 270 727 ,-Ft
Megvalósítani tervezett eredmény leírása :4 db külföldi országbeli partner szervezettel kapcsolatfelvétel találkozó formájában, melyet jelenléti ív és beszámoló igazol.
A mérföldkövek és a hozzá kapcsolódó vállalások és paraméterek folyamatos felülvizsgálatot igényelnek a projekt megvalósításának és előrehaladásának tükrében. Bízunk benne, hogy a következő mérföldkövek esetében is tudjuk teljesíteni a tervezett célokat.
Bejegyzést szerkesztette: Esély Szociális Alapítvány
bejegyzés sorszám: 044
2018.04.14.
Az 1. számú elszámolással egy időben benyújtásra került az 1. számú szakmai beszámoló is. A beszámoló rövid összefoglalója:
"A projekt 2017. december 15. napján megkezdésre került. Az első mérföldkő a projekt előkészítési időszakának tekinthető, ahol megalapoztuk a projekt végrehajtásának forgatókönyvét.
A pályázat ezen szakaszát a partnerszervezetek közötti kapcsolatfelvétel és az együttműködés, kooperáció alapjainak kialakítása jellemezte. Ennek keretében, 2018. február 8. napján megkezdődött a partnerek közti kapcsolatfelvétel és az együttműködés kereteinek kialakítása egy partnertalálkozó formájában. Az együttműködés tagjai közt üdvözölhetjük a kárpátaljai Nagyszőlősről az „Állj Mellénk” Jótékonysági Alapítványt, a szabadkai Antropos Mentálhigiéné Egyesületet, a palicsi Ostorka Polgárok Egyesületét, a székelyudvarhelyi Pro Autist Alapítványt valamint segítő szervezetként a szegedi székhelyű Szivárvány Autizmus Egyesületet.
2018. február 9. napján megszervezésre került az első műhelymunka, ahol minden együttműködő partner részt tudott venni. Fő irányvonalként az autizmus valamint a fogyatékkal élők – határon átívelő problémák, helyi közösségek: problémák feltárása és lehetséges megoldások ismertetése történt meg, az említett szervezetek szakembereinek segítségével.
A nyitó konferencia megtartására 2018. február 28. napján került sor, ahol szintén minden partner/képviselője megjelent. Ismertetésre került a projekt tartalma illetve a fő célok és elérni kívánt eredmények, a felmerülő kérdések megválaszolása után pedig vacsorával zárult a konferencia.
A projektmenedzsment szervezet 2017. december 15. napjától szintén megkezdte működését, majd 2018. február 1. napjától minimális szervezeti átalakulás miatt megújult.
A szakmai megvalósítás megalapozását, az együttműködési és projekt végrehajtási alapok kialakítását követően, az első mérföldkő időszakában beszerzésre került a szakmai megvalósításhoz kapcsolódó anyagköltség, irodaszer és fénymásolópapír.
Az első mérföldkő időszakában került kifizetésre a projekt előkészítés időszakában elkészített szakmai terv elkészítésének költsége."
Bejegyzést szerkesztette: Esély Szociális Alapítvány
bejegyzés sorszám: 043
2018.04.13.
A 2014-2020 programozási időszakban az egyes európai uniós alapokból származó támogatások felhasználásának rendjéről szóló 272/2014. (XI. 5.) Korm. rendelet a következőképpen deklarálja a kifizetési igénylést:
"kifizetési igénylés: a kifizetési kérelem, záró kifizetési igénylés esetén az utolsó mérföldkőhöz kapcsolódó szakmai beszámoló, valamint a pénzügyi és szakmai előrehaladást igazoló, a támogatási szerződésben meghatározott dokumentumok összessége".
A kifizetési kérelmekre, elszámolásokra vonatkozó előírásokat a projektmenedzsment tagjai áttekintették és a mai nappal annak megfelelően benyújtották az 1. mérföldkőhöz kapcsolódó elszámolást. Az alábbi költségtételek elszámolását kezdeményeztük:
- Személyi jellegű költségek,
- Projekt nyitó konferenciájával kapcsolatban felmerült költségek,
- Szakmai terv elkészítésével kapcsolatos költség,
- Irodaszer költség
Bejegyzést szerkesztette: Esély Szociális Alapítvány
bejegyzés sorszám: 042
2018.04.13.
A kutatás hipotézisei az alábbiak:
Prevenció, diagnosztika:
- Az autizmus spektrum zavarok egyre korábban kerülnek kiszűrésre, ennek ellenére a tünetfelismerés és a kivizsgálás között nagy az időintervallum.
- A diagnosztikus folyamat továbbra is időigényes, többlépcsős és sok esetben nehezen elérhetőek a diagnosztikus központok- ez különösen érvényes az együttműködő partnerek országaiban, ahol a kivizsgálás többnyire a lakóhelytől távol, sokszor Magyarországon történik.
- A diagnosztikus folyamat lakóhelytől függően különböző mértékű, de mindenképpen jelentős ráfordítást igényel a családok részéről.
Fejlesztés:
- A diagnosztikus nehézségek késleltetik a fejlesztés megkezdését, az autizmussal élő gyermekek csekély hányada részesül korai fejlesztésben.
- Az autizmussal élő gyermekek fejlesztésében az autizmus specifikus módszerek mellett kiemelt szerepet kapnak a kiegészítő terápiák (állatasszisztált terápiák, TSMT, hidroterápia)
- Az intézményes fejlesztés mellett a gyermek komplex ellátása érdekében a szülők többsége egyéb formában is igénybe veszi a segítséget, többnyire alapítványok is civil szervezetek szolgáltatásait, akár önköltséges formában.
- Az autizmus pervazív, veleszületett és egész életen át tartó állapot, folyamatos, élethosszig tartó fejlesztést igényel. Az intézményes nevelés/oktatás befejeződése után erre nagyon kevés lehetőség adott.
- Az autizmus szakirányú végzettséggel rendelkező szakemberek száma minden ellátási területen alacsony, a szakirányú képzések/továbbképzések nehezen elérhetőek.
Köznevelés:
- Az autizmussal élő gyermekek nagy része nem részesül bölcsődei nevelésben, az óvodai nevelés hosszabb időtartamú, mint az átlagpopulációban, ami késlelteti az iskolakezdést.
- A köznevelésben az autizmussal élő gyermekek/ fiatalok integrációja, az esélyegyenlőség biztosítása fontos szakmai törekvés mind hazánkban, mind az együttműködő partnerek országaiban.
- Az integráció sikerét biztosító tárgyi-és személyi adaptáció, a specifikus módszertan hiányzik a többségi intézményekben.
- A speciális gyógypedagógiai intézmények szakmailag jobban felkészültek, de a tárgyi feltételek itt sem biztosítottak maradéktalanul, a szegregáció rontja a későbbi életesélyeket.
- Tanköteles kor után nem jellemző a továbbtanulás, a jó intellektuális és nyelvi képességű autisták is ritkán szereznek középfokú, és elvétve felsőfokú végzettséget.
Szociális ellátások/ társadalmi integráció/ családok státusza
- Az autizmussal élő felnőttek csekély százaléka tud elhelyezkedni a nyílt munkaerő-piacon, ha alkalmazzák őket, akkor sem képzettségüknek/végzettségüknek megfelelő munkakörben.
- A munkahelyeken nem érvényesül a szükségletekhez igazodó eltérő bánásmód, hiányzik a megfelelően adaptált munkakörnyezet.
- Az önálló életvitelre nem, vagy csak segítséggel képes képes, autizmussal élő felnőttek számára nincs biztosítva a védett és szociális foglalkoztatás.
- Gondoskodó családi háttér hiányában elhelyezésre többnyire nagy létszámú szociális vagy krónikus pszichiátriai intézményekben van lehetőség, kevés az autizmus specifikus nappali és a bentlakásos intézmény.
- Az autizmussal élő személyeket gondozó családok gazdaságszociológiai helyzete rosszabb, mint az átlagos családoké, a jelenlegi családtámogatási- és szociális ellátások ezt nem kompenzálják.
- A társadalmi előítéletek, a negatív diszkrimináció miatt nemcsak az autizmussal élők, hanem családjaik élettere is beszűkült, ami rontja az együttműködést, gátolja a társadalmi integrációt.
Bejegyzést szerkesztette: Esély Szociális Alapítvány
bejegyzés sorszám: 041
2018.04.04.
A kutatás témájának körbejárásához két, az autizmussal élő személyek nevelésében és ellátásában érintett célcsoport vizsgálatát tűztük ki célul.
A két célcsoport a következő:
a) az autizmussal élő gyermekek/felnőttek szülei/gondozói
b) az autizmussal élő gyermekekkel/felnőttekkel foglalkozó szakemberek
A megcélzott szülőcsoport igen heterogén az autizmussal élő gyermekek korát, és jelenlegi élethelyzetét, státuszát illetően- ez nagymértékben segíti a kutatást abban a vonatkozásban, hogy az autizmussal élők ellátásának minden szegmensét feltérképezzük. Ennek megfelelően igyekszünk a szakembereknek is minél szélesebb körét elérni, felkeresünk egészségügyi, köznevelési-és szociális feladatokat ellátó intézményeket is.
Valamennyi megkeresett intézmény együttműködésére számítunk. A szakemberek végzettsége szerint is reprezentatív lesz a minta, a megkérdezettek között orvosok, védőnők, pszichológusok, pedagógusok, gyógypedagógusok, fejlesztőpedagógusok, gyógypedagógiai- és szociális asszisztensek, szociális munkások, gyógytornászok és egészségügyi szakdolgozók lesznek, akik az ellátás különböző területein (diagnosztika, fejlesztés, köznevelés, szociális ellátás) dolgoznak és különböző életkorú, autizmussal élő gyemekekkel, felnőttekkel (2 év-42 év) foglalkoznak. Mindkét célcsoportnál ugyanazokra az ellátási/szolgáltatási területekre vonatkozó, tartalmilag hasonló kérdések kerülnek feltevésre a hipotézisek alapján, összhangban a kutatás céljaival. A célcsoport Magyarországon 100-100 fö, lakóhely szerint Szeged és Mórahalom városában és vonzáskörzetében (dél-alföldi régió), a nemzetközi együttműködő partnerek által képviselt régiókban pedig 60-60 fő.
Bejegyzést szerkesztette: Esély Szociális Alapítvány
bejegyzés sorszám: 040
2018.04.02.
Saját készítésű, önkitöltős kérdőívek felhasználásával megkezdődtek a kérdőíves vizsgálatok a kutatási munka keretein belül. A kérdőívekhez mellékelünk egy rövid tájékoztatót, amelyben röviden ismertetjük a kutatómunkánk céljait, és megköszönjük az együttműködést, a kérdőív kitöltésével nyújtott segítséget. A kérdőívek online és papíralapon is kitölthetőek. Papíralapú kitöltés esetén a kérdőíveket személyesen szállítjuk ki és gyűjtjük be.
A kérdőíveket anonim módon, önállóan és önkéntesen tölthetik ki a megkérdezettek. A kérdőívek személytörténeti adatokra, autizmussal kapcsolatos ismeretekre, tapasztalatokra, véleményekre kérdezünk rá explicit (egyenes, közvetlen rákérdezés) módon. A kérdések többsége zárt vagy félig zárt kérdés, azaz válaszlehetőségeket kínált fel, vagy a válaszlehetőségek mellett az egyéb kategóriát is felkínálja-ez egyszerűbbé, gyorsabbá teszi az adatfeldolgozást. Minden kérdőív végén szerepel egy nyílt kérdés is, ez lehetőséget nyújtott a válaszadó számára, hogy kifejtse a témával kapcsolatos személyes attitüdjét, véleményét-ezeknek az információknak a feldolgozása nehezebb, időigényesebb lesz. Megjelenik még a kérdőívben egy értékelési skáláka, melyekkel egy dolog vagy jelenség meglétére vagy hiányára kérdezünk rá.
Igyekeztünk világos, egyértelmű, tömören megfogalmazott kérdéseket feltenni.
A kérdőív szerkezeténél a rendezettségre, tagoltságra törekedtünk. A személytörténeti kérdések kerültek előre, utána négy, jól elkülönülő témakörbe rendeztük az autizmussal kapcsolatos
kérdéseket,végigkísérve a teljes életutat. Ezek a témakörök a következők voltak: korai szűrés és diagnosztika, alkalmazott fejlesztés, köznevelési feladatellátás, szociális ellátás és társadalmi integráció. A kérdőív végén a hosszútávú együttműködést realizáló tervezett szolgáltatásfejlesztésre, a Mórahalmi Komplex Fejlesztő Központtal kapcsolatos igényekre, elvárásokra kérdezünk rá.
A nemzetközi együttműködő partnerek is ezeket a kérdőíveket használják a kutatás folyamatában, azonos tartalommal és online kitöltési módszerrel. Romániában nem volt szükség fordításra, Szerbiában és Ukrajnában kétnyelvű kérdőívet használunk. Az adatfeldolgozás a partnerek vonatkozásában külön-külön történik , ezt követi az összehasonlító elemzés. Az adatfelvétel, az adatok feldolgozása és kiértékelése 2018 május-2019 május között zajlik majd.
Bejegyzést szerkesztette: Esély Szociális Alapítvány
bejegyzés sorszám: 039
2018.04.01.
Az Ostorka Polgárok Egyesületének céljait az alábbiakban ismerhetjük meg:"Az egyesület megalakulásának elsődleges oka, volt, hogy Vajdaságban nem létezik egy olyan szervezet, amely ápolná a lovaglás, a lovas élet a mezőgazdaság tárgyi és szellemi hagyományait. Ezen a vidéken mindenki kötődik valamilyen módon a lóhoz, a mezőgazdasághoz, de senki sincs, aki felvállalná azt, hogy eleink hagyományát megőrizzük. Az egyesület felvállalta, hogy összegyűjti, konzerválja, megőrzi és bemutatja mindazokat a tárgyi és szellemi hagyományokat, amelyeket még fel tudunk lelni. Az utolsó pillanatban vagyunk, hogy e tevékenységet elvégezzük, mert még vannak élő adatközlőink, és megmaradt hagyományos tárgyi eszközeink, amelyeket be tudunk gyűjteni és megőrizni. Az értékek folyamatos, rohamos átértékelődésével nagyon gyorsan el fognak veszni e dolgok.
A magyar hagyományok őrzése kiemelten fontos, a délvidéki magyarság folyamatosan fogyatkozik, és ez ellen csak úgy tehetünk, ha hagyományainkból erőt merítve építjük fel a magyar szellemiségű fiatalságot, aki ezt továbbadja az utána következő generációnak.
A másik ok, amiért megalakult az egyesület, az a bimbódzó falusi turizmus felkarolása. Szerbiában csak országos falusi turizmus szövetség létezik, de nincs alulról jövő kezdeményezés. Régiónkban az elmúlt években létrejött néhány falusi turizmussal foglalkozó vállalkozás. Ahhoz, hogy ezek a vállalkozások gazdaságosan tudjanak működni, és fejlődjenek, összefogásukra van szükség, és együtt kell, hogy működjenek a régió összes hasonló vállalkozásával, beleértve ebbe a határ túloldalán, Magyarországon működő falusi turizmussal foglalkozó vállalkozásokat is." Bővebben
Bejegyzést szerkesztette: Esély Szociális Alapítvány
bejegyzés sorszám: 038
2018.03.29.
Az alábbiakban bemutatkozik az Ostorka Polgárok Egyesülete:
"Az Ostorka Polgárok Egyesülete 2003-ban alakult azzal a céllal, hogy vajdasági mezőgazdasági hagyományok ápolását, a magyar lovaskultúra ezen a tájon elveszett emlékeit visszahozza, valamint a falusi turizmus fejlesztését felkarolja. Az egyesület székhelye a Szabadka melletti Palicson van és működési területe is elsősorban Vajdaság ezen északi régiója, de munkáját kiterjeszti egész Vajdaságra és Dél-Magyarországra is, mivel az adminisztratív határok nem választhatják el azt, ami természetszerűleg összetartozik.
Az egyesület nem rendelkezik tömeges tagsággal, mivel szakmai szervezetről van szó. Az alapító tagok valamilyen formában mind kötődnek, az egyesület céljaihoz. Van köztük, agrármérnök, régész, néprajzkutató, turisztikai szakértő, helytörténet kutató, földrajztudós, biológus.
Az egyesület tagsága folyamatosan növekszik a célokkal azonosuló szakemberekkel a lovat, lovaglást szerető magyar emberekkel valamint azokkal a falusi turizmussal foglalkozó vállalkozókkal, akik számára fontos az integráció valamint a tevékenységük fejlesztése, és az együttműködés. Az egyesület elnöke Ricz András agrárközgazdász, aki megalakulása óta vezeti azt és szervezi fáradhatatlanul a tevékenységeket.
Az egyesület szervei a közgyűlés (legfelsőbb szerv), az elnök (képviseli az egyesületet és az operatív munkát irányítja) az igazgató bizottság (vezeti az egyesületet két közgyűlés között) és a felügyelő bizottság (működés törvényességét felügyeli)."
Bejegyzést szerkesztette: Esély Szociális Alapítvány
bejegyzés sorszám: 037
2018.03.29.
Szabadkáról az Antropos Mentálhigiéné Egyesület céljait az alábbiakban ismerhetjük meg:"
-a fiatal lakosság felkészítése a várandóságra, a születésre és a gyermeknevelésre;
-drogfüggőséggel kapcsolatos interaktív csoportfoglalkozások és pszichológiai műhelyek szervezése és vezetése;
-önismereti csoportfoglalkozások szervezése és vezetése;
-a szűkebb és tágabb környezetünkben működő, a drogfüggőség problémakörével foglalkozó összes intézménnyel (iskolák, rendőrség, egészségügyi intézmények, Szociális munkaközpont, stb.) való kapcsolatfelvétel és együttműködés;
-a tolerancia növelésére irányuló különböző foglalkozások, aktivitások és képzések kidolgozása, szervezése és koordinálása;
-képzések szervezése az iskolai szakemberek részére, a gyermekek és fiatalok közötti erőszak témájára;
-az iskolai szakemberek bevonása a gyermekek és a fiatalok (fizikai, lelki és szexuális) bántalmazásának megelőzése érdekében;
-interaktív csoportfoglalkozások és pszichológiai műhelyek szervezése a fiatalok számára, a bántalmazás témájára;
-a megelőzéssel foglalkozó dolgozók és szakemberek szakmai továbbképzése;
-projektek kezdeményezése és megvalósítása hazai és külföldi kormányzati és civil szervezetekkel együttműködésben;"
Bejegyzést szerkesztette: Esély Szociális Alapítvány
bejegyzés sorszám: 036
2018.03.28.
Az alábbiakban bemutatkozik Szabadkáról az Antropos Mentálhigiéné Egyesület:Az Antropos Mentálhigiéné Egyesület 2010-ben alakult. Célja a gyermekek, az ifjúság, a serdülőkorúak, valamint szüleik és tanáraik mentálhigiénés egészségének a megőrzéséhez kacsolódó humanitárius és egyéb társadalmilag hasznos tevékenységek megvalósítása – a különböző korosztályok igényeihez alkalmazva.Az egyesület székhelye Szabadkán van, működési területe is elsősorban Vajdaság ezen északi régiója. Elnöke Ricz Dencs Tünde, aki megalakulása óta vezeti azt.
Az egyesület mentálhigiénés munkájára nagy szükség van a régióban. A fiatalok az a populáció, mely mentális egészség tekintetében a leginkább elhanyagolt, miközben ők a legérzékenyebb és a leginkább kiszolgáltatott generáció, ugyanakkor a legfogékonyabbak is az újdonságokra. Az egyesület feladatának tartja a kortársagresszió megelőzését, egyéni- és csoportos konzultációk, pszichoterápia (pszichodráma önismereti csoportok), pszichológiai műhelyek, én-erősítő tréningek, a mentális egészség tematikájába tartozó előadások és filmvetítések szervezését.
Projekttapasztalatok:
Születés hete rendezvénysorozat 2012, 2013, 2014
„Metamorphozis – a drog” - drog prevenciós továbbképzési program pedagógusoknak
Játszósarok berendezése az Exspecto Mentálhigié Alapítványon belül működő Manó Kuckó részére
Előadások kisgyermekes családoknak a kötődő nevelésről
Őszi baba-mama börze - Add el, ami felesleges, vedd meg, amire szükséged van!"
Bejegyzést szerkesztette: Esély Szociális Alapítvány
bejegyzés sorszám: 035
2018.03.27.
Lejárt az ajánlattételi határidő és beérkeztek az árajánlatok kutatás megvalósításának, valamint a tanulmány elkészítésének vonatkozásában. A legkedvezőbb árajánlatot a GEONARDO KÖRNYEZETVÉDELMI, TÉRINFORMATIKAI ÉS REGIONÁLIS PROJEKTFEJLESZTŐ Korlátolt Felelősségű Társaság nyújtotta. Nyertes ajánlattevő adatai:
GEONARDO KÖRNYEZETVÉDELMI, TÉRINFORMATIKAI ÉS REGIONÁLIS PROJEKTFEJLESZTŐ Korlátolt Felelősségű Társaság
Képvisei: Kitley Gábor r ügyvezető
Székhely: 1031 Budapest, Záhony u. 7.
Adószám: 12609596-2-41
Bankszámlaszám: 12012204-01563512-00100002
Szerződéskötés várható időpontja: 2018.03.26.
Vállalkozó képviseletében eljáró személy: Kitley Gábor ügyvezető
A sikeres együttműködés reményében Vállalkozónak ezúton is gratulálunk a nyertes ajánlatához!
Bejegyzést szerkesztette: Esély Szociális Alapítvány
bejegyzés sorszám: 034
2018.03.26.
Nagyszőlősről az Állj Mellénk” Jótékonysági Alapítvány céljait az alábbiakban ismerhetjük meg:"Mindaz, amit eddigi életünk során megtapasztaltunk, magunkba szívtunk, a sok élmény, a sok jó példa, amit láttunk, összegyűlt bennünk. Ezt most ideje tovább adni. em tarthatjuk meg magunknak, mert akkor elvész. Sok fiatal, sok gyerek van körülöttünk, akiknek adhatunk abból, amit mi is kaptunk: szeretetet, odafigyelést, törődést, vidámságot, játékosságot. Célunk egy olyan hely létrehozása, ahol mindenki jól érezheti magát. Ahol a sérült gyerekek együtt játszanak az egészséges gyerekekkel, ahol a fiatal felnőtt árvák gondoskodnak a kicsikről, ahol a fáradt felnőttek pihenhetnek egyet, ahol a városon belül is elérhető a természet. Szeretnénk, ha az emberek egészségesebbek lennének körülöttünk testileg is, lelkileg is. A lovaglás olyan hasznos időtöltés, amely tartalmas elfoglaltságot nyújt a fiataloknak.
Olyan többlet értéket kapnak, ami egy életre szól. A gyerekkor és a serdülőkor élményei egész életünket végigkísérik, ezért nem mindegy, hogy gyermekeink milyen körülmények között nőnek fel, milyen tapasztalatokat szereznek. Egy lovastábor, a rendszeres lovaglás olyan pozitív értékekre neveli a gyerekeket, mint az együttérzés, az állatok szeretete, a környezet védelme, a kitartás, a bátorság, a fegyelmezettség és a türelem. Ezeket a tulajdonságokat a lovakkal töltött idő alatt játékosan szerzik meg a gyerekek. Bár még messze nem olyan a tanyánk, mint amilyennek szeretnénk, de már többen mondták azt látogatóink közül, hogy úgy érzik, mintha hirtelen mesében találták volna magukat." Bővebben
Bejegyzést szerkesztette: Esély Szociális Alapítvány
bejegyzés sorszám: 033
2018.03.23.
Az alábbiakban bemutatkozik Nagyszőlősről az Állj Mellénk” Jótékonysági Alapítvány:
"Alapítványunk árva és hátrányos helyzetű fiatalok és sérült gyerekek támogatását tűzte ki célul maga elé. Kárpátalján, Nagyszőlősön, Ukrajna nyugati részén tevékenykedünk. Szeretnénk reményt és odafigyelést adni a hozzánk érkező fiataloknak és gyerekeknek, lehetőséget biztosítani a fejlődésre. Az is fontos számunkra, hogy megismertessük őket a természet szépségeivel és védelmével. A World Servants holland segélyszervezet koordinátoraként sokat utaztunk Kárpátalja szerte. Dolgoztunk óvodákban, iskolákban és árvaházakban. A Tiszakeresztúri Bentlakásos Iskolában találkoztunk a fiatal felnőtt árvák problémájával, nehéz sorsával. Az árvaházakból kikerülő fiataloknak komoly nehézségekkel kell szembenézniük.
A legtöbbjüknek nincs hova mennie, nincs munkája, nincs elképzelése arról, hogyan kell háztartást vezetni, hogyan kell a pénzzel bánni. Ezeknek a fiataloknak szeretnénk munkalehetőséget biztosítani, segíteni őket megtalálni helyüket a világban. A fogyatékos gyerekek problémáival a Szent Teréz Otthonban ismerkedtünk meg, ahol a férjem 8 évig dolgozott. Mélyen megérintett, ahogyan élnek, küzdenek nap mint nap (a sérült gyermekek sorsa). A szülők megélhetésért vívott harca, a gyerekek vágya, hogy elfogadják őket olyannak, amilyenek, a vágy arra, hogy ők is egészségesen élhessenek, mint mások, minket is cselekvésre késztetett. Egy olyan helyről álmodtam, ahol a fiatal árvák segítik a fogyatékos gyerekeket. Megtanulják, hogy vannak náluk nehezebb körülmények között élő emberek, hogy ők is tudnak segíteni. Az álom egy része valóra vált, de még nagyon sok feladat vár ránk, ehhez kérem az Önök segítségét!"
Bejegyzést szerkesztette: Esély Szociális Alapítvány
bejegyzés sorszám: 032
2018.03.22.
A pályázat tervezésekor és a támogatási kérelem benyújtása során a pályázati felhívásnak eleget téve, mérföldköveket kellett beterveznünk.
A felhívás a mérföldkövek tervezésével kapcsolatban az alábbiak szerint rendelkezik:
"Az egyes mérföldkövekkel kapcsolatos elvárások a következők:
1. mérföldkő: A szakmai tervben ismertetett intézmények közti kapcsolatfelvétel, az együttműködés kereteinek kialakítása, megállapodás a külföldi együttműködő partnerrel; a projekt megkezdését követő 6. hónap utolsó munkanapjáig.
2. mérföldkő: legalább 6 db műhelymunka a szakmai megvalósítók részére, legalább 4 tanulmányút lebonyolítása, valamint projektszinten az összes elszámolható költség legalább 20%-áról kifizetési igénylést nyújt be legkésőbb a projekt megkezdésétől számított 12. hónap utolsó munkanapjáig, de legkésőbb 2018. október 31-ig
További mérföldkövek: 30 hónapnál hosszabb projektek esetén az első két mérföldkő és az utolsó mérföldkő közé évente legalább 1 mérföldkő betervezése szükséges, melybe időarányosan szükséges betervezni a támogatást igénylő által vállalt szakmai tevékenység megvalósulását és a forrásfelhasználást.
18
Utolsó mérföldkő: a projekt fizikai befejezésének napjára a felhívásban előírt összes kötelező és a támogatást igénylő által vállalt szakmai tevékenység megvalósul, valamint projektszinten az összes elszámolható költség legalább 90%-áról kifizetési igénylést nyújt be.
A mérföldkövek eléréséről benyújtandó szakmai beszámolóban minden esetben be kell számolni az indikátorok aktuális tényértékéről."
Bejegyzést szerkesztette: Esély Szociális Alapítvány
bejegyzés sorszám: 031
2018.03.22.
A projekt megvalósítása során a szakmai tartalom egyik eleme a kutatás és összehasonlító elemzés megvalósítása. Pályázati felhívás vonatkozó előírása szerint a választott szakmai, szolgáltatási területen legalább két országban (ebből az egyik lehet Magyarország, a másik uniós ország lehet), országonként legalább 100-100 fős célcsoport körében (a külföldi adatokat a külföldi partnernek kell biztosítania)
A projekt keretében megvalósult kutatásról összehasonlító kutatási zárójelentés készítése és nyilvánosságra hozása. Összehasonlító kutatási zárójelentés kiadása (on-line kötelező, könyv alakban nem kötelező, de választható) legalább 120.000 karakter terjedelemben. Az előírásoknak megfelelően Alapítványunk a kutatásra és tanulmány elkészítésére vonatkozó beszerzési eljárást megkezdte.
Bejegyzést szerkesztette: Esély Szociális Alapítvány
bejegyzés sorszám: 030
2018.03.21.
Lejárt az ajánlattételi határidő és beérkeztek az árajánlatok az irodaszerek beszerzésének vonatkozásában. A legkedvezőbb árajánlatot az EXISTORE Korlátolt Felelősségű Társaság nyújtotta. Nyertes ajánlattevő adatai:
EXISTORE Korlátolt Felelősségű Társaság
Képvisei: Kovácsné Tanács Olga
Székhely: 6722 Szeged, Tisza Lajos körút 47.
Adószám: 24165309-2-06
Bankszámlaszám: 11600006-00000000-60200842
Szerződéskötés várható időpontja: 2018.03.21.
Vállalkozó képviseletében eljáró személy: Kovácsné Tanács Olga
A sikeres együttműködés reményében Vállalkozónak ezúton is gratulálunk a nyertes ajánlatához és további jó munkát kívánunk!
Bejegyzést szerkesztette: Esély Szociális Alapítvány
bejegyzés sorszám: 029
2018.03.21.
IRODASZER BESZERZÉSI IGÉNYE
A projekt megvalósítási feladatainak ellátása során Alapítványunknál jelentősen megnövekedett az irodaszerek felhasználása. A pályázati felhívásban leírtak szerint az elszámolható költségek között azon költségek tervezhetők, amelyek a projekt támogatható tevékenységeihez kapcsolódnak, szerepelnek a felhívásban rögzített elszámolható költségek között és megfelelnek az általános elszámolhatósági feltételeknek.
A felhívásban rögzített elszámolható költségek között:
Egyéb projektmenedzsment költség
o projektmenedzsmenthez kapcsolódó iroda, eszköz és immateriális javak bérleti költsége
o projektmenedzsmenthez kapcsolódó anyag és kis értékű eszközök költsége (pl. nyomtató, számológép, papír, írószer)"
Tekintettel a fentiekre, az előírásoknak megfelelően hamarosan megkezdjük az irodaszerekre vonatkozó beszérzési eljárást.
Bejegyzést szerkesztette: Esély Szociális Alapítvány
bejegyzés sorszám: 028
2018.03.14.
Lejárt az ajánlattételi határidő és beérkeztek az árajánlatok a "C" típusú tájékoztató tábla elkészítésének vonatkozásában. A legkedvezőbb árajánlatot a MóraNet Nonprofit Közhasznú Kft. nyújtotta. Nyertes ajánlattevő adatai:
MóraNet Nonprofit Közhasznú Kft.
Képvisei: Duka Félix ügyvezető
Székhely: 6782 Mórahalom, Röszkei út 1.
Adószám: 20360193-2-06
Bankszámlaszám: 11735115-20003809
Szerződéskötés várható időpontja: 2018.03.14.
Vállalkozó képviseletében eljáró személy: Duka Félix ügyvezető
A sikeres együttműködés reményében Vállalkozónak ezúton is gratulálunk a nyertes ajánlatához és további jó munkát kívánunk!
Bejegyzést szerkesztette: Esély Szociális Alapítvány
bejegyzés sorszám: 027
2018.03.14.
Alapítványukra, mint az EFOP- 5.2.2-17-2017-00032 azonosítószámú "Az autizmussal élők jól-létének fejlesztése határokon átnyúló együttműködésben Mórahalmon" projekt megvalósítójára is érvényes a tájékoztatásra és nyilvánosságra vonatkozó kötelezettségek.
Ennek megfelelően "C" típusú tájékoztató tábla kihelyezésére vagyunk kötelezettek a megvalósítási helyszínen. Vonatkozó előírás:
"„C” típusú tábla kihelyezése: 150.000.000 forint támogatási összeg alatt megvalósuló infrastrukturális beruházás, illetve ugyanezen támogatási összegig megvalósuló egyéb fejlesztés esetén."(Forrás: KTK2020)
Az előírásoknak megfelelően hamarosan megkezdjük a beszérzési eljárást.
Bejegyzést szerkesztette: Esély Szociális Alapítvány
bejegyzés sorszám: 026
2018.03.01.
Az Esély Szociális Alapítvány 2018. február 28. napján 17 órai kezdettel megtartotta a pályázathoz tartozó nyitókonferenciáját, amely az Aranyszöm Rendezvényházban került megrendezésre. A rendezvényen több mint 100 fő a gyermekek és felnőttek komplex ellátásával, speciális célcsoporttal foglalkozó, hasonló területeken dolgozó és működő szakemberek, a betegséggel érintett személyek, civil szervezetek és magánszemélyek, érintett szülők, valamint az Alapítvány képviselő munkatársak vettek részt.
A konferencián lehetőség nyílt az Alapítványunk bemutatkozására, a pályázati dokumentáció aprólékos megismerésére, az információs pulton elhelyezett anyagok által. A konfereciát - Nógrádi Zoltán, az Esély Szociális Alapítvány elökének köszöntése után - az Alapítványunk titkára és a pályázat szakmai vezetője, Márkiné Bóka Zita nyitotta meg, aki kiemelte az autizmussal élők fejlesztésének és tanításának fontosságát, valamint transznacionális szinten való egyeztetését.
Bejegyzést szerkesztette: Esély Szociális Alapítvány
bejegyzés sorszám: 025
2018.02.28.
A mai nappal módosítási igény benyújtására került sor az alábbi tartalommal: "Az EPTK felület szakmai koordinátori pozíció kiválasztását nem engedélyezte, így Péter Katinka projekt asszisztensként segíti a projektmenedzsment munkáját, 2017. december 15 – 2018. január 31. napja között. 2018. február 1. napjától pedig Kiri Henriett tölti be a projekt asszisztensi pozíciót.
A módosítási igény ellenőrzése során az EPTK program hibát talált, amely szerint a "Bankszámla" funkcióban nem szerepelt bankszámlaszám, így az Alapítvány új nevével, de ugyanaz a projekthez tartozó bankszámlaszám rögzítésre került."
Bejegyzést szerkesztette: Esély Szociális Alapítvány
bejegyzés sorszám: 024
2018.02.21.
Az Esély Szociális Alapítvány EFOP-5.2.2-17-2017-00032 kódszámú projekt elsődlegesen az autizmussal élők segítése érdekében létrejövő aktivitások megismerését, fejlesztését, professzionalizációját célozza.
Nagy örömünkre szolgálna, ha minden kedves partnerünk részt tudna venni a nyitókonferencián és megkezdődnének a sikeres együttműködések, szakmai munkák.
A 2017. évben sikeresen megkezdett személyes találkozók folytatására, illetve a pályázat nyitókonferenciájára kerülne sor az alábbi tervezett időpontban:
Helyszín: 6782 Mórahalom, Röszkei út 1.
Időpontja: 2018. február 28. (szerda), 17:00 óra
Bejegyzést szerkesztette: Esély Szociális Alapítvány
bejegyzés sorszám: 023
2018. 02. 09.
Az esemény helyszíne, időpontja:
6782 Mórahalom, Szentháromság tér 1.
2018. február 09.
A közös munka megkezdése az együttműködő partnerek bemutatkozásával kezdődött, hogy mindenki pontosabban megismerje a többi segítő szervezet működési elvét, mechanizmusát és céljait.
A projekt partnerek részéről megjelent a kárpátaljai Nagyszőlősről az „Állj Mellénk” Jótékonysági Alapítványtól Margitics Ildikó és Margitics Erhard. A szabadkai Antropos Mentálhigiéné Egyesület valamint a palicsi Ostorka Polgárok Egyesülete képviseletében Berényi Hermina vett részt az eseményen. A székelyudvarhelyi Pro Autist Alapítvány részéről– Péter Edit és Péter Levente, érintett szülőként hozták létre az alapítványt. Bővebben
Bejegyzést szerkesztette: Esély Szociális Alapítvány
bejegyzés sorszám: 022
2018. 02. 09.
2018. február 8. napján megszervezésre került az első találkozó, ahol minden együttműködő partner részt tudott venni az egyenlőre kötetlen beszélgetés, ismerkedés formájában.
A projekt partnerek részéről megjelent a kárpátaljai Nagyszőlősről az „Állj Mellénk” Jótékonysági Alapítványtól Margitics Ildikó és Margitics Erhard. Az alapítvány saját lovastanyáján tudja biztosítani a gyermekek számára, hogy közelebb kerüljenek egészséges társaikhoz, együtt játszhassanak és ismerkedjenek a lovakkal és más állatokkal.
A szabadkai Antropos Mentálhigiéné Egyesület valamint a palicsi Ostorka Polgárok Egyesülete képviseletében Berényi Hermina vett részt az eseményen. Mindkét szervezet fő célcsoportja a fiatalok, hiszen ők az a populáció, mely mentális egészség tekintetében a leginkább elhanyagolt, miközben a legérzékenyebb és a leginkább kiszolgáltatott generáció, ugyanakkor a legfogékonyabbak is az újdonságokra. Az Ostorka Egyesület szintén a fiatalokra fokuszálva, képzésüket tűzte ki célul az élménypedagógia módszerével. Furioso Élménypark létrehozásával, a lóval, lovas hagyományokkal, játszva és élményekkel telítődve alkalom nyílik készségeik fejlesztésére. Bővebben a "Programok" menüpont alatt...
Bejegyzést szerkesztette: Esély Szociális Alapítvány
bejegyzés sorszám: 021
2018. 02. 08.
Lejárt az ajánlattételi határidő és beérkeztek az árajánlatok a nyitó-és zárókonferencia megszervezésének vonatkozásában. A legkedvezőbb árajánlatot a Banat-Triplex Confinium EGTC nyújtotta. Nyertes ajánlattevő adatai:
Banat-Triplex Confinium EGTC
Képvisei: Kószó Miklós munkaszervezet vezető
Székhely: 6782 Mórahalom, Röszkei út 1.
Adószám: 30000003-1-06
Bankszámlaszám: 11735115-20000583
Szerződéskötés várható időpontja: 2018.02.20.
Vállalkozó képviseletében eljáró személy: Kószó Miklós munkaszervezet vezető
A sikeres együttműködés reményében Vállalkozónak ezúton is gratulálunk a nyertes ajánlatához és további jó munkát kívánunk a nyitó és zárókonferencia megszervezésének feladataihoz!
Bejegyzést szerkesztette: Esély Szociális Alapítvány
bejegyzés sorszám: 020
2018.02.01.
A mai nappal megkötésre kerültek a szerződések a projekt megvalósításában résztvevő szakérőkkel:
- Battancs Erika,
- dr. Bíró Mónika,
- dr. Elekes Petra,
- dr. Pécsy Balázs,
- Borbás Norbert
A szakértők szociál és humán terüleren végzett tevékenységük és tapasztalatuk segítik a projekt keretében megvalósuló programokat, műhelymunkákat és tanulmányutakat. A legjobb szakmai tudásukkal támogatják a projekt megvalósítását.
A sikeres együttműködés reményében a szakértők részére ezúton is jó munkát kívánunk és köszönjük, hogy szakértemükkel hozzájárulnak a projekthez!
Bejegyzést szerkesztette: Esély Szociális Alapítvány
bejegyzés sorszám: 019
2018.02.01.
Lejárt az ajánlattételi határidő és beérkeztek az árajánlatok a tanulmányutakhoz kapcsolódó buszbérlés vonatkozásában. A legkedvezőbb árajánlatot a MÓRA-TOURIST Információs és Szolgáltató Nonprofit Korlátolt Felelősségű Társaság nyújtotta. Nyertes ajánlattevő adatai:
MÓRA-TOURIST Információs és Szolgáltató Nonprofit Korlátolt Felelősségű Társaság
Képvisei: Stampf Mariann ügyvezető
Székhely: 6782 Mórahalom, Tömörkény utca 3.
Adószám: 14897674-2-06
Bankszámlaszám: 11735115-20000583
Szerződéskötés várható időpontja: 2018.02.01.
Vállalkozó képviseletében eljáró személy: Stampf Mariann ügyvezető
A sikeres együttműködés reményében Vállalkozónak ezúton is gratulálunk a nyertes ajánlatához!
Bejegyzést szerkesztette: Esély Szociális Alapítvány
bejegyzés sorszám: 018
2018.02.01.
Lejárt az ajánlattételi határidő és beérkeztek az árajánlatok a műhelymunkák és tanulmányutak szervezési feladatok ellátásának vonatkozásában. A legkedvezőbb árajánlatot a Banat-Triplex Confinium EGTC nyújtotta. Nyertes ajánlattevő adatai:
Banat-Triplex Confinium EGTC
Képvisei: Kószó Miklós munkaszervezet vezető
Székhely: 6782 Mórahalom, Röszkei út 1.
Adószám: 30000003-1-06
Bankszámlaszám: 11735115-20000583
Szerződéskötés várható időpontja: 2018.01.31.
Vállalkozó képviseletében eljáró személy: Kószó Miklós munkaszervezet vezető
A sikeres együttműködés reményében Vállalkozónak ezúton is gratulálunk a nyertes ajánlatához!
Bejegyzést szerkesztette: Esély Szociális Alapítvány
bejegyzés sorszám: 017
2018.01.31.
Lejárt az ajánlattételi határidő és beérkeztek az árajánlatok a tolmácsolási és fordítási feladatok ellátásának vonatkozásában. A legkedvezőbb árajánlatot a Mórahalmi Városfejlesztő Kft. nyújtotta. Nyertes ajánlattevő adatai:
Mórahalmi Városfejlesztő Kft.
Képviseli: dr. Tóthné Gróf Ágnes ügyvezető
Székhely: 6782 Mórahalom, Röszkei út 1.
Adószám: 11709356-2-06
Bankszámlaszám: 11735115-20000473-00000000
Szerződéskötés várható időpontja: 2018.01.31.
Vállalkozó képviseletében eljáró személy: dr. Tóthné Gróf Ágnes ügyvezető
A sikeres együttműködés reményében Vállalkozónak ezúton is gratulálunk a nyertes ajánlatához!
Bejegyzést szerkesztette: Esély Szociális Alapítvány
bejegyzés sorszám: 016
2018.01.31.
Módosítási igény benyújtására került sor az alábbi tartalommal:
"Jelen módosítási igény keretén belül tájékoztatjuk a Tisztelt Támogató Szervezetet, hogy a Kedvezményezett adataiban az alábbi változások következtek be:
Névváltozás: Esély Mórahalmi Szociális Magánalapítvány a 3/2017.09.22. számú alapítói határozat alapján változik, "ESÉLY" SZOCIÁLIS ALAPÍTVÁNY-ra.
Kuratóriumi tag változás: A 4/2017.09.22. számú alapítói határozat alapján dr. Varga - Nagy Szilvia tisztségének lemondására való tekintettel Makráné Hódi Katalint jelölték ki."
Bejegyzést szerkesztette: Esély Szociális Alapítvány
bejegyzés sorszám: 015
2018.01.29.
A 2018.01.22-én benyújtott módosítási igényre vonatkozó válasz:
"A kedvezményezett a hiánypótlás után sem rögzítette a megfelelő adatokat, ezért elutasításra került a módosítási igény erre vonatkozó része.
Felhívjuk figyelmüket, hogy a névváltozás bejelentése újra benyújtható egy újabb módosítási igény keretében, a megfelelő dokumentumokkal alátámasztva."
Bejegyzést szerkesztette: Esély Szociális Alapítvány
bejegyzés sorszám: 014
2018.01.23.
Módosítási igény benyújtására került sor az alábbi tartalommal: "Kedvezményezett névváltozása
Jelen módosítási igény keretén belül tájékoztatjuk a Tisztelt Támogató Szervezetet, hogy a Kedvezményezett adataiban az alábbi változások következtek be:
Névváltozás: Esély Mórahalmi Szociális Magánalapítvány a 3/2017.09.22. számú alapítói határozat alapján változik, "ESÉLY" SZOCIÁLIS MAGÁNALAPÍTVÁNY-ra.
Kuratóriumi tag változás: A 4/2017.09.22. számú alapítói határozat alapján dr. Varga - Nagy Szilvia tisztségének lemondására való tekintettel Makráné Hódi Katalint jelölték ki.
2. számú módosítási igény, kezdési időpont változás
A pályázat benyújtásakor vállalt kötelezettségeink szerint a projekt indulásának időpontja 2017. október 1., azonban a Kedvezményezett a Támogatói Döntésről később értesült, valamint a Támogatói Okirat 2017. november 06-án lépett hatályba. A hatályba lépést megelőzően a Támogatói Döntés hiányában a Kedvezményezettnek nem volt lehetősége a projekt szakmai feladatainak biztosításához (szakmai vezető, szakmai koordinátor, pénzügyi vezető, projektmenedzser), a pályázati előírások szerinti szakmai tudással rendelkező humán erőforrás kiválasztására.
Így a projektmegvalósítás szakmai feladatainak megfelelő színvonalú ellátására (szakmai vezető, szakmai koordinátor, pénzügyi vezető, projektmenedzser) a munkavállalók alkalmazása legkorábban 2017. december 15-én kezdődhet meg.
3. számú módosítási igény, projektmenedzsment szervezet változása
A pályázat szerint a projektmenedzser és a szakmai vezető egy személyben Márkiné Bóka Zita, a pénzügyi vezető Fábián Magdolna.
A projektmenedzser és a szakmai vezető feladatkörét két személy kívánja ellátni, mely biztosítja a feladatok megosztását, ezáltal a projekt zavartalan lebonyolítását. A szakmai vezető személye továbbra is Márkiné Bóka Zita, bérköltsége heti 40 órás foglalkoztatásban bruttó 280 000 Ft. A projektmenedzser feladatkörét Csonka Csaba látja el, megbízási jogviszony keretében, bérköltsége heti 10 órás foglalkoztatásban bruttó 50 000 Ft.
A projektmenedzsment, illetve a szakmai vezető munkájának segítése érdekében koordinátori munkakörbe operatív munkatárs kerül alkalmazásra, heti 40 óra foglalkoztatás mellett, bérköltsége bruttó 200 000 Ft. A szakmai koordinátor feladatkörét Péter Katinka látja el munkaviszony keretében.
A pénzügyi vezető személye változatlan marad.
A fentiekre való tekintettel kérjük a Tisztelt Támogató Szervezetet, hogy a Kedvezményezett adataiban történt változást, a projekt kezdési időpontját 2017. december 15-ével, valamint a projektmenedzsment szervezet személyi változását elfogadni és nyilvántartásában átvezetni szíveskedjen."
Bejegyzést szerkesztette: Esély Szociális Alapítvány
bejegyzés sorszám: 013
2018.01.22.
A projektmenedzsment - projektmenedzser és szakmai vezető egy személyben, pénzügyi vezető - nagy szakmai tapasztalattal biztosítja a projekt zavartalan lebonyolítását, a megfelelő előrehaladását és a pénzügyi megvalósítását, koordinálja a tervezési, szervezési és operatív feladatokat.
A feladatok ellátására megfelelő szakmai tapasztalattal rendelkező munkatársakat jelöltünk ki.
Projektmenedzseri és szakmai vezetői feladatainak ellátását Márkiné Bóka Zita biztosítja.
Önéletrajza elérhető ITT
Pénzügyi vezetői feladatokat Fábián Magdolna biztosítja.
Önéletrajza elérhető ITT
Tevékenységükhöz és a projekt megvalósításához sok sikert kíván az alapítvány!
Bejegyzést szerkesztette: Esély Szociális Alapítvány
bejegyzés sorszám: 012
2018.01.20.
A projekt megvalósításának megkezdése a Támogatási Szerződésben foglaltaknak megfelelően 2017.12.15-én, a mai nappal megkezdődik.
A projekt megvalósításának helyszíne: 6782 Mórahalom, Szentháromság tér 1. Projektmenedzsment és kapcsolattartói feladatokat Márkiné Bóka Zita közoktatási vezető, nyelvtanár biztosítja.
Projektmegvalósításban résztvevő szakmai közreműködő, pénzügyi vezető:
Fábián Magdolna mérlegképes könyvelő.
Támogatás összege: 50 000 000,- Ft.
COFOG kód: 109020 Szociális szolgáltatások módszertani szakirányítása
A projektmenedzsment - projektmenedzser, szakmai vezető, pénzügyi vezető, szakmai koordinátor - nagy szakmai tapasztalattal biztosítja a projekt zavartalan lebonyolítását, a megfelelő előrehaladását és a pénzügyi megvalósítását, koordinálja a tervezési, szervezési és operatív feladatokat.
A projekt fizikai befejezésének tervezett határideje: 2019.09.30.
Záró elszámolás benyújtásának tervezett határideje: 2019.12.29.
Bejegyzést szerkesztette: Esély Szociális Alapítvány
bejegyzés sorszám: 011
2017.12.15.
A pályázati dokumentációban foglalt szakmai terv és a projekt tevékenységeinek áttekintésére és felülvizsgálatára került sor a projekt fizikainak megkezdése előtt. Az általános projektciklus hat szakaszból áll: célok meghatározása, tervezés, pénzügyi források biztosítása, megvalósítás, értékelés és eredmények hasznosítása. Az egyes szakaszok részletes tartalma szervezetenként eltérő, az eljárások különbözőségeinek függvényében.
A projekt megvalósítását megelőzően a problémák ismételt elemézését is elvégeztük. A problémák elemzése a tervezés egyik legfontosabb lépése, mivel ez az alapja a lehetséges projekt kialakításának - és ha az alap nem megfelelő, akkor a felépítmény sem lehet jó. Az elemzés során megállapítjuk a körülhatárolt területen fennálló helyzet negatív aspektusait, azaz problémáit.
Bejegyzést szerkesztette: Esély Szociális Alapítvány
bejegyzés sorszám: 010
2017.12.11.
Az Esély Mórahalmi Szociális Magánalapítvány módosítási igényt nyújtott be. Módosítási igény összefoglalása: A célelszámolási számla rögzítésének lehetővé tétele EPTK-felületen. A pályázat benyújtása óta nem volt lehetőség a célelszámolási számlaszám rögzítésére. A támogatási igényhez használt banksználaszám módosítására kerül sor annak érdekében, hogy a pozitív támogatói döntés esetén a projekt megvalósításához elkülönített bankszámla álljon rendelkezésre.
A módosítási igény kezdeményezésének módja: Kedvezményezetti
A bejelenetett belföldi bankszámlaszám: 56900044-18890215-00000000
A döntésre a módosítási igény elfogadásáról 2017.12.08-án került sor.
Bejegyzést szerkesztette: Esély Szociális Alapítvány
bejegyzés sorszám: 009
2017.12.08
A Támogató 2017.10.10-i döntése értelmében az
Az EFOP-5.2.2-17-2017-00032 azonosító számmal nyilvántartott támogatási kérelem támogatásra kerül. A támogatási kérelem tartalmilag megfelel a felhívás követelményeinek. A támogatást igénylő szervezet a projekt céljait szolgáló tevékenységek ellátására alkalmas.
A projektmenedzsment és szakmai vezető tapasztalata és alkalmassága megalapozottan bemutatásra került. A projekt céljai illeszkednek a felhívásban meghatározott célokhoz. A szakmai terv megalapozott, a tevékenységek bemutatása és ütemezése megfelelő. A költségvetési tételek megalapozottak. Előnyt jelentő szempontokat a támogatást igénylő teljesíti.
Bejegyzést szerkesztette: Esély Szociális Alapítvány
bejegyzés sorszám: 008
2017.10.10.
Az Esély Mórahalmi Szociális Magánalapítvány értesült, hogy a Támogató Szervezet 2017.08.15-i döntése értelmében a támogatási kérelem jogosult.
A jogosultsági döntés a jogosultsági kritériumoknak való megfelelést tükrözi, azonban nem jelenti a támogatás odaítélését. A Támogató Szervezet külön elbírálás során dönt a támogatási kérelem tartalmának megfelelőségéről, valamint a támogatás biztosításáról.
Bejegyzést szerkesztette: Esély Szociális Alapítvány
bejegyzés sorszám: 007
2017.08.15.
Támogatási kérelem IKT-2017-400-I1-00001217 iktatószámú hiánypótlása érkezett az EPTK felületen. A Felhívás 4.4.2 fejezet 2. pontjában feltüntetett hiánypótoltatható jogosultsági szempont, valamint a Felhívás 6.1. pontja alapján a támogatási kérelem elkészítésekor csatolandó mellékletek közül a Szakmai terv elektronikus formában nem került benyújtásra.
A Felhívás 4.4.2 fejezet 2. pontjában feltüntetett hiánypótoltatható jogosultsági szempont, valamint a Felhívás 6. pontja alapján a támogatási kérelem elkészítésekor csatolandó mellékletek közül az Indikatív árajánlat(ok) nem kerültek feltöltésre.
A Felhívás 4.4.2 fejezet 2. pontjában feltüntetett hiánypótoltatható jogosultsági szempont, valamint a Felhívás 6. pontja alapján a támogatási kérelem elkészítésekor csatolandó mellékletek közül a Nyilatkozat az EFOP-1.12.1-17, illetve az EFOP-3.10.1-17 konstrukciókban történő részvételről nem került került csatolásra.
A Felhívás 4.4.2 fejezet 2. pontjában feltüntetett hiánypótoltatható jogosultsági szempont, valamint a Felhívás 6. pontja alapján a támogatási kérelem elkészítésekor csatolandó mellékletek közül a 30 napnál nem régebbi köztartozás mentességről szóló NAV igazolás nem került/nem megfelelő formában került csatolásra.
A Felhívás 4.4.2 fejezet 2. pontjában feltüntetett hiánypótoltatható jogosultsági szempont, valamint a Felhívás 6. pontja alapján a támogatási kérelem elkészítésekor csatolandó mellékletek közül a Bankszámla igazolás nem került/nem megfelelő formában került csatolásra.
A hiánypótlásban előírtak a mai nappal benyújtásra kerültek.
Beküldés utáni iktatószám IKT-2017-400-I1-00001217/0001
Bejegyzést szerkesztette: Esély Szociális Alapítvány
bejegyzés sorszám: 006
2017.08.09.
Az Esély Mórahalmi Szociális Magánalapítvány elkészítette a támogatási kérlemét, amelyet 2017.07.24-én a pályázat benyújátsi határidőn belül benyújtott a Támogató szervezet részére. A támogatási kérelem szakmai taralmának összefoglalója az alábbi:
Az értelmi fogyatékosokkal, autistákkal szemben rendkívül sok előítélet és sztereotípia él, melyeknek hátterében általában a tájékozatlanság és a tőlük való félelem áll. A fejlesztők egyik fontos tapasztalata az, hogy a kialakult negatív attitűdök gátolják az együttműködést. Fontos, hogy elsődlegesen a segítő szakember hozzáállását változtassuk meg, amely magával hozhatja a szűkebb és tágabb környezet pozitív viszonyulását a fogyatékkal élők felé. Az előítéletek nem csupán kirekesztik a fogyatékkal élő embertársainkat, hanem káros hatással vannak testi-lelki állapotukra.
Ha a szükségletpiramist az autizmussal élő személyek szemszögéből vizsgáljuk, azt látjuk, hogy a társadalmi elfogadtatást vidéken, kistelepüléseken érdemes erősíteni. A kohézió erősebb, a társas kapcsolatok személyesebbek, a közösséggel való együttműködés lehetősége sokkal valószínűbb. A település nagysága, felépülése, az ellátó helyek, közintézmények működésének jellege személyesebb. A lehetséges munkafeladatok, önellátás, önfenntartás, értelmes mindennapi tevékenység a súlyosabban érintettek számára is a háztáji gazdálkodásban jól megvalósíthatóak.
Azt gondoljuk, hogy a vidék fontos színtere lehet a fogyatékkal élők, de leginkább az autisták számára a társadalmi elfogadottság, az esélyegyenlőség megteremtésében.
Általános és speciális célok
A négy db nemzetközi ( 1 db román, az 1 db ukrán és az 2 db szerb)együttműködő partner bevonásával a közös munkában rejlő lehetőségek kiaknázása a társadalmi kihívásokra adott válaszok javítása érdekében, a szociális – egészségügyi –oktatási fejlesztések/ innovációk révén.
- A projektünk célja hazai és nemzetközi tapasztalatok és jó gyakorlatok megismerése a fogyatékkal élők (különösen az autista gyermek és felnőtt) körében megvalósítható, életminőség-javító fejlesztések terén az évi 6 műhelymunka és az évi 4 db tanulmányút során
- Ajánlások kidolgozása az 1 db minimum120 000 karaktert tartalmazó szakmai ajánlásban, mely a területi disszeminációra alkalmas.
- A fogyatékkal élők támogatására kialakított civil és professzionális protokollok megismertetése, a problémák hatékonyabb kezelése a nemzetközi /határok átnyúló/ együttműködések szinergiáinak menedzselése.
- Az ellátási területek/terek/ és közösségek létszámának emelése, így az elérhető fejlesztések csökkentik az urbánus/rurális különbségeket és növelik a vidéken élők életminőségét.
- A nemzetközi együttműködések segítik a szakemberek és a tudás cseréjét, disszeminációját, a közös programok / eredmények erősítik a szakmai identitást és a szűkebb-tágabb térségi (európai) összetartozást a két országban 100-100 fős célcsoporton történő kutatással, megfogalmazva az összehasonlító kutatást, az 1 db, legalább .120.000 karakteres kutatási zárójelentésben.
- A vidéki családokban felnövő autista gyermekek és családjaik közösségi jólléti színvonala tartósabban fenntartható legyen azzal, hogy fejlesztő programunk (a hálózatosodásban jelentkező multiplikátor hatással és a társterületek bevonása segítségével) választ talál a vidéki társadalomban jelenlévő szolgáltatási/ellátási hiányokra.
- A tevékenységek határokon innen és határokon túl is segítik az egyenlő bánásmód érvényesülését érzékenyítő tréningekkel és egynapos, illetve 30 órás felkészítésekkel, melyek hozzájárulnak az oktatási egyenlőtlenségek mérsékléséhez is a fogyatékkal élők körében.
- A programok támogatják a fogyatékkal élő közösségeket a társadalmi felzárkózás terén.
Bejegyzést szerkesztette: Esély Szociális Alapítvány
bejegyzés sorszám: 005
2017.07.24.
Lejárt az ajánlattételi határidő és beérkeztek az árajánlatok a szakmai terv elkészítésének vonatkozásában. A legkedvezőbb árajánlatot a EXPERIA Programszervező Képzési és Tanácsadó Korlátolt Felelősségű Társaság nyújtotta. Nyertes ajánlattevő adatai:
EXPERIA Programszervező Képzési és Tanácsadó Korlátolt Felelősségű Társaság
Képvisei: Kovács Gábor ügyvezető
Székhely: 1121 Budapest, Kakukk út 17. 2a.
Adószám: 12453467-2-43
Bankszámlaszám: 12010116-01274918-00200004
Szerződéskötés várható időpontja: 2017.07.13.
Vállalkozó képviseletében eljáró személy: Kovács Gábor ügyvezető
A sikeres együttműködés reményében Vállalkozónak ezúton is gratulálunk a nyertes ajánlatához!
Bejegyzést szerkesztette: Esély Szociális Alapítvány
bejegyzés sorszám: 004
2017.07.13.
A pályázati felhívás tartalmazza a szakmai tervvel kapcsolatos elvárásokat az alábbiak szerint:
"A támogatási kérelemhez csatolt Szakmai Tervben szükséges bemutatni a projekt megvalósításának eszközeit és módját. Kiemelten fontos, hogy a szakmai terv az alábbiakat tartalmazza:
Általános adatok:
1. A programban résztvevő szakmai megvalósítók önéletrajza és feladatleírása
Szakmai tartalom:
1. A támogatást igénylő szervezet bemutatása (releváns szakmai tapasztalat, humán erőforrás, infrastrukturális feltételek, szervezeti stabilitás) és annak bemutatása, hogy a támogatást igénylő működő gyakorlattal rendelkezik tudásmegosztás területén (tudásátadás/átvétel);
2. Releváns szakmai tapasztalat bemutatása az együttműködő külföldi partnerek részéről;
3. A terület bemutatása, melyen a szervezet működik (egészségügy, szociális ellátás, társadalmi felzárkóztatás, fogyatékossághoz kapcsolódó szolgáltatások);
4. A probléma bemutatása, amire a tanulmányozni kívánt szolgáltatás irányul és amit a nemzetközi együttműködés segítségével jobban meg kívánnak oldani
5. A tanulmányozni kívánt szolgáltatás célcsoportjának részletes bemutatása
6. A projekt bemutatása, a tanulmányozni kívánt szolgáltatás (módszer, eljárás) ismertetése;
7. A támogatást igénylő által kiválasztott és felépített projekt programtevékenységek bemutatása (módszerek);
8. A közösen felépített és a projekt megvalósítani tervezett összehasonlító kutatás tervének bemutatása (kutatási módszerek és kutatásba bevontak száma);
9. A kapcsolattartás a szakmai megvalósítók és a partnerek között
milyen formában (pl. e-mailen, személyesen);
a kapcsolattartás intenzitása;
a kapcsolattartás dokumentálásáért felelős személy
10. A szakmai feladatok kivitelezésének leírása felelősökkel és határidőkkel;
az év közbeni, a projekt feldolgozásához kapcsolódó tervezett munka bemutatása (találkozások intenzitása, módszertan);
a projekt keretében létrehozandó honlap elkészítésének és folyamatos karbantartásának, tervének ismertetése;
11. A tervezett program/projekt tevékenységeinek ütemezése havi bontásban (cselekvési ütemterv);
12. A tervezett program hosszú távú hasznosulásának bemutatása;
13. Abban az esetben, ha a projekt megvalósítási ideje alatt a támogatást igénylő más konstrukciót is megvalósít, mutassa be az ettől való lehatárolást. Különös tekintettel a kettős finanszírozás lehetőségét kizárva (pl. kis értékű eszközök beszerzése esetében);
14. Kockázatelemzés és azok kezelésének módja;
15. Esélyegyenlőségi és környezeti fenntarthatósági intézkedések."
A fenti előírások érdekében külső szakértő bevánását tervezi az Alapítvány, a beszerzési eljárást megindítja.
Bejegyzést szerkesztette: Esély Szociális Alapítvány
bejegyzés sorszám: 003
2017.05.23.
Alapítványunk döntése értelmében a Széchenyi 2020 keretében megjelent a „Transznacionális együttműködések” című (EFOP-5.2.2-17 kódszámú) felhívásra pályázatot kíván benyújtani. A pályázati felhívás céljaival az alapítvány működése és céljai összeegyeztethető.
A pályázati felhívás szerinti részcélok:
"1. A meghatározott társadalmi kihívásokkal és azok kezelésével kapcsolatos rendelkezésre álló speciális szakmai tudásanyag bővítése.
2. Az együttműködés erősítése a Duna stratégia országai és a visegrádi országok szakpolitikai szakértői között.
3. A szakpolitikai tudásanyag és a projektben végrehajtott kutatások eredményei olyan formában elérhetővé váljanak, amelyek a jövőbeli szakpolitikai tervezést és végrehajtást, valamint a mindennapos szakmai munkát segíteni tudják (szakmai ajánlások megfogalmazása)."
Bejegyzést szerkesztette: Esély Szociális Alapítvány
bejegyzés sorszám: 002
2017.05.22.
A Széchenyi 2020 keretében megjelent a „Transznacionális együttműködések” című (EFOP-5.2.2-17 kódszámú) felhívás.
A támogatásra rendelkezésre álló tervezett keretösszeg 5,39 milliárd Ft. A felhívás keretében a 4.1. pontban meghatározott feltételek szerinti szervezetek nyújthatnak be támogatási kérelmet.
A támogatási kérelmek benyújtására 2017. június 22. napjától 2019. június 3. napjáig van lehetőség.
Ezen időszak alatt az alábbi értékelési határnapokig benyújtásra került projektek kerülnek együttesen elbírálásra:2017. június 22. - 2017. július 24.
2017. július 31.- 2017. augusztus 28.
2017. szeptember 4.- 2017. november 14.
2017. november 21. - 2018. április 17.
2018. április 24. - 2018. november 20.
2018. november 27. - 2019. június 3.
Bejegyzést szerkesztette: Esély Szociális Alapítvány
bejegyzés sorszám: 001
2017.05. 22.