1. Tanulmányút
Az esemény helyszíne, időpontja:
Kapcsolat Lovasterápia és Tréning Központ, Pilisszántó
2018. május 12.
A projekt partnerek részéről megjelent a kárpátaljai Nagyszőlősről az „Állj Mellénk” Jótékonysági Alapítványtól Margitics Ildikó és Margitics Erhard.
Hazai partnerként jelen voltak a projekt gazdái.
A Kapcsolat Lovasterápia és Tréning Központban jártunk, ahol kutyás terapeuta, pszicho terapeuta és gyógytornász lovas edző is dolgozik.
Mozgás és képességfejlesztés lóháton foglalkozást tekinthettünk meg.
Ezeket a foglalkozásokat leginkább óvodás, illetve kisiskolás korú gyermekeknek ajánlják, akiknek a mozgásában elmaradás figyelhető meg, általános izomgyengeséggel vagy koordinációs zavarral, jobb-bal tévesztéssel, egyensúly problémával küzdenek. Ajánlják azoknak is, akik iskolai teljesítményükben szeretnének javulást elérni, hiszen a tanulási nehézségek hátterében gyakran áll mozgásfejlődésbeli elmaradás.
2018. május 12.
2. Tanulmányút
Az esemény helyszíne, időpontja:
Szent László Király Lovas Egyesület Csobánka
2018. július 13.
A projekt partnerek részéről megjelent a szabadkai Antropos Mentálhigiéné Egyesületvalamint a palicsi Ostorka Polgárok EgyesületeképviseletébenRiczDencs Tünde és Ricz András. A székelyudvarhelyi Pro Autist Alapítvány részéről pedig – Péter Edit és Péter Levente. Hazai partnerként jelen voltak a projekt gazdái.
A csobánkai lovardában jártunk, ahol több szolgáltatást nyújtanak egyszerre. Megtalálható náluk a lovasoktatás, versenyeztetés, mindemellett a lovasterápia és táboroztatással is foglalkoznak.
A tanulmányút célja ismeret bővítés volt, mely segíti a partnerek tájékozódása mellett a Mórahalmi Komplex Fejlesztő Centrum munkájának előkészítését.
2018. július 13.
3. Tanulmányút
Az esemény helyszíne, időpontja:
6800 Hódmezővásárhely
2018. augusztus 24.
A projekt partnerek részéről megjelent a kárpátaljai Nagyszőlősről az „Állj Mellénk” Jótékonysági Alapítványtól Margitics Ildikó és Margitics Erhard.
Tanulmányutunk során megismertük a Délalföldi Lovasudvar dolgozóit és gyógypedagógiai lovasterapeutáit, Kissné Hatvani Erikát és Kiss Rékát, illetve áldásos tevékenységüket.
Megtekinthettünk egy lovasterápiás foglalkozást, melyen egy autizmussal élő, első osztályos kisfiúval foglalkozott Erika.
A gyakorlati foglalkozást megelőzően meghallgattunk egy elméleti előadást a lovas terápia hatékonyságáról, hogy kiknél alkalmazható, kik tanulhatják ki és milyen feltételekkel lehet elvégezni a lovasterapeuta képzést, milyen a jó terápiás ló és mi a feltétele annak, hogy egy ló terápiás ló lehessen.
Erika ezután bemutatta a foglalkozás eszközeit, gyermekre és lóra való tekintettel, majd megismertette velünk a foglalkozások módszertani felépítését.
Ezután beszélgettünk a kisgyermek édesanyjával, aki megerősítette a lovasterápia hatékonyságát, hiszen a fia ennek hatására kezdett kommunikálni, indult meg nála a beszéd.
2018. augusztus 24.
4. Tanulmányút
Az esemény helyszíne, időpontja:
6782 Mórahalom
2018. szeptember 14.
A projekt partnerek részéről megjelent a kárpátaljai Nagyszőlősről az „Állj Mellénk” Jótékonysági Alapítványtól Margitics Ildikó és Margitics Erhard. A szabadkai Antropos Mentálhigiéné Egyesület valamint a palicsi Ostorka Polgárok Egyesülete képviseletében Ricz Dencs Tünde vett részt az eseményen.
Tanulmányutunk során Fialovszky Dóra (gyógypedagógus) terápiás foglalkozásait tekinthettük meg.
Elsőként vizes foglalkozáson vettünk részt. Először a neurohidroterápia, majd a kádas terápia rejtelmeibe nyerhettünk betekintést, ezután pedig szenzomotoros foglalkozás zajlott mely TSMT elemeket is tartalmazott.
Mindkét terápián 2-3 éves korosztályból vettek részt gyermekek szüleikkel, akik aktívan, „társterapeutaként” vettek részt a foglalkozások lebonyolításában.
A gyakorlati rész után elméleti előadást is hallhattunk Dórától, aki elmondta, mely terápia miről szól, kinek hasznos, ki sajátíthatja el és hol.
2018. szeptember 14.
5. Tanulmányút
Az esemény helyszíne, időpontja:
6500 Baja, Szivárvány utca.
2019. április 24.
A projekt partnerek részéről megjelent a kárpátaljai Nagyszőlősről az „Állj Mellénk” Jótékonysági Alapítványtól Margitics Ildikó és Margitics Erhard. A székelyudvarhelyi Pro Autist Alapítvány részéről– Péter Edit és Péter Levente jött el. A szabadkai Antropos Mentálhigiéné Egyesület valamint a palicsi Ostorka Polgárok Egyesülete képviseletében Ricz Dencs Tüde vett részt az eseményen.
Tanulmányutunk során megismertük a bajai Remény Lovas tanya dolgozóit, lovait, infrastruktúráját és programjait, mely között a lovaglás oktatás, táboroztatás, túralovaglás, lovaskocsizás, versenyzési lehetőség és a lóápolás, lóetetés menetének elsajátítása mellett szerepel a lovas terápia is.
A lovarda 1996-ban alakult, azóta bővül mind a szolgáltatások, mind a lovak létszámát tekintve.
2019. április 24.
6. Tanulmányút
Az esemény helyszíne, időpontja:
6500 Csongrád-Bokros, Tanya 1671-1672.
2019. április 29.
A projekt partnerek részéről megjelent a kárpátaljai Nagyszőlősről az „Állj Mellénk” Jótékonysági Alapítványtól Margitics Ildikó és Margitics Erhard. A székelyudvarhelyi Pro Autist Alapítvány részéről– Péter Edit és Péter Levente vett részt. A szabadkai Antropos Mentálhigiéné Egyesület valamint a palicsi Ostorka Polgárok Egyesülete képviseletében Ricz Dencs Tüde vett részt az eseményen.
Tanulmányutunk során megismertük a Csongrádi Vadnyugati várost, ahol remek érzékenyítő programokon vehetnek részt a gyermekek.
A szolgáltatások közt van: kézműveskedés, bika rodeó, vadnyugati ügyességi játékok, western show, tengeri labirintus, öko játszóház, van kisállat simogató, western múzeum, van lehetőség táborozásra, szülinapi zsúrra tartására, céges, vagy családi nap rendezésére is.
Nagyszerű élményeket, emlékeket és barátokat tudnak szerezni itt a kicsik és kötetlenebbül, fesztelenebbül tudnak ismerkedni autista társaikkal.
2019. április 29.